Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Szczyt melduje się w Wałbrzyskiej Serie A!

Kibice Szczytu aż 18 lat czekali na powrót swojej drużyny w szeregi pieszczotliwie przez nas nazywanej Wałbrzyskiej Serie A. Tym razem do drużyny z Boguszowa uśmiechnęło się szczęście. Wycofanie Orli Wąsosz z IV ligi pociągnęło za sobą lawinę zmian. Szczyt podążył jej nurtem prosto do ligi wyżej.

Warto było do końca sezonu walczyć o każdy punkcik…Uzyskaliśmy średnią punktową 1.95pkt/mecz, co dało drugą średnią spośród trzecich miejsc i gdy pojawiła się potrzeba uzupełnienia A klasy to dostaliśmy taką propozycję. Cieszymy się, gdyż klasę wyżej jest więcej spotkań do rozegrania a nawet wyjazdy wydają się bliższe. Teraz musimy się mocno postarać aby przygoda w A klasie nie była tylko na jeden sezon ale podejmujemy rękawicecieszą się w Boguszowie.

Awans był możliwy dzięki świetnej końcówce poprzedniego sezonu. Droga do awansu była jednak trudna. Po słabym starcie rundy wiosennej, wydawało się, że sezon będzie już stracony. Zarząd zdecydował się wtedy na zmiany by już pod wodzą nowego, starego trenera Rafała Lipińskiego piąć się w górę tabeli. Finisz okazał się szczęśliwy. Z IV ligi wycofała się Orla Wąsosz. Jej miejsce zajął Zamek Kamieniec Ząbkowicki. Miejsce Zamku Cukrownik Pszenno, a Cukrownika zastąpi Szczyt Boguszów-Gorce.

P