Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Górnik nie dał rady Piastowi

To miał być mecz, w którym Górnikowi uda się przełamać i zdobyć pierwsze punkty w nowym sezonie. Okazało się jednak, że po bardzo mądrej grze w obronie, to Piast wrócił do domu z kompletem punktów.

  Górnik rozbity przez Orła

Trener Marcin Domagała ustawił drużynę bardzo ofensywnie. Chciał by jego zespół szybko zdominował rywala, co miało ułatwić zdobywanie bramek. Przewaga Górnika nie przynosiła jednak nic konstruktywnego. Pomimo kilku dobrych szans na zdobycie bramki, wynik się nie zmieniał.

Widząc niemoc gospodarzy, Piast zaczął odważniej kontrować. Pierwszą bramkę goście zdobyli w 57 minucie meczu. Kilka minut później szybko wyprowadzona akcja dała gościom drugiego gola i w zasadzie było już po meczu.

Wygrywamy Wielkie Górnicze Derby z Górnikiem Wałbrzych. Fantastyczna gra z kontry poskutkowała dwoma bramkami dla naszej ekipy. Strzelcami bramek byli Dawid Kęska oraz Oskar Giziński, który strzelił debiutancką bramkę dla naszego zespołucieszą się w Nowej Rudzie.
Szansa na poprawę stanu posiadania, Górnik będzie miał już 3 września w Żmigrodzie, gdzie zmierzy się ze spadkowiczem z III ligi.
20 sie 2022-11:00
Do przerwy: 0-0
KP Górnik Wałbrzych (b)
0
Piast Nowa Ruda
2
Koniec meczu
P