Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Derby dla Górnika [ZDJĘCIA]

Górnik Boguszów Gorce wygrywa w derbowym pojedynku z Iskrą Witków Śląski. Jedynego gola w meczu zobaczyliśmy w 44 minucie spotkania.

  Z Kotwicą w Aqua o 16
Do meczu przystępowaliśmy z obawami gdyż Iskra Witków znana jest z niesportowego zachowania. Nasze obawy się sprawdziły na co dowodem było chociażby zachowanie jednego z liderów drużyny Bartosza Ogrodnika, który z całym impetem odepchnął naszego 17 letniego zawodnika, który wpadł do bramki. Za to zachowanie otrzymał czerwoną kartkę, po drugiej żółtej po także złośliwym faulu. Naszym zdaniem powinien otrzymać bezpośrednią czerwoną no ale sędzia uznał inaczej – czytamy na stronie klubu z Gorc.
Pomimo tego nasza drużyna skupiła się na graniu w piłkę i z przebiegu meczu piłkarsko zdominowaliśmy zawodników Iskry Witków. Nasi zawodnicy w 100% wypełnili założony przez trenera plan. Widoczna była różnica w konstruowaniu akcji. Zawodnicy Iskry nie mogli sobie poradzić z naszymi młodymi zawodnikami. Warto wspomnieć, że w meczu grało trzech zawodników rocznika 2007 (15 lat), jeden z nich Jakub Wąsowski strzelił decydującą bramkę. Był to bardzo dobry występ Jakuba, który pomimo swoich 15 lat wielokrotnie był nie do zatrzymania przez zawodników z Witkowa – dodają przedstawiciele Górnika.
Z pokorą przyjmujemy kubeł zimnej wody po trzech bardzo pewnych wygranych. W pierwszej połowie skonstruowaliśmy sobie 3 bardzo dogodne sytuacje. Później jednak weszły emocje i mocno wpłynęły na rozwój sytuacji. Jedyny gol został zdobyty pod koniec pierwszej połowy długim zagraniem do napastnika, który wykorzystał błąd naszego bloku defensywnego. W drugiej połowie w dalszym ciągu nie potrafiliśmy się przebudzić i zagrać to, co prezentowaliśmy w ostatnich meczach. Nie możemy też pominąć bardzo kontrowersyjnej sytuacji, w której nasz zawodnik został kopnięty w głowę w polu karnym w 75 minucie meczu. Mimo to, arbiter kontynuował grę, co było podsumowaniem jednostronnego i nieprofesjonalnego podejścia sędziego do dzisiejszego meczu. Reasumując – mecz wygrał zespół, któremu bardziej zależało. My natomiast nie zatrzymujemy się, pracujemy dalej i walczymy o kolejne punkty – tłumaczą porażkę w Witkowie.
4 wrz 2022-16:00
Do przerwy: 1-0
Górnik Boguszów-Gorce
1
Iskra Witków Śląski
0
Koniec meczu
P