Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Pobiegną wspomóc wałbrzyskie krwiodastwo

18 września br. w obrębie Parku Miejskiego Jana III Sobieskiego odbędzie się bieg „Wałbrzych tętni dobrem”, którego celem jest promowanie honorowego krwiodawstwa. Dystans, jaki będą mieli do pokonania biegacze wynosi 4 500 m. Liczba ta stanowi nawiązanie do ilości krwi, jaką można oddać jednorazowo – 450 ml.

Event biegowy to idealna okazja, żeby propagować ideę honorowego krwiodawstwa i zachęcić kolejne osoby do dzielenia się krwią, bezcennym darem. Zainteresowanie wydarzeniem było duże. Lista uczestników jest już w zasadzie pełna, a do udziału w evencie zgłosiło się 300 biegaczy. Liczymy na pełną frekwencję na starcie i  sprzyjającą pogodę.  Wszystkich chętnych, którzy nie pobiegną a będą moli przyjść zapraszamy do kibicowania lub oddania krwi w krwiobusie – mówi Karolina Stefańska z  RCKiK w  Wałbrzychu.

Jednym z głównych warunków oddawania krwi jest dobry stan zdrowia. Biegacze to osoby aktywne, prowadzące zdrowy styl życia. Mamy nadzieję, że w przyszłości dołączą do społeczności Honorowych Dawców Krwi, którzy ratują innym zdrowie i życie – mówi Wojciech Bonior z RCKiK w  Wałbrzychu.

W miasteczku biegowym, w rejonie Hali Lekkoatletycznej przy ul. Fryderyka Chopina 1a w  Wałbrzychu, pojawi się Strefa Krwiodawcy a w niej krwiobus oraz stanowisko eksperckie, gdzie w godz. od 9.00 – 13.00 będzie można oddać krew i dowiedzieć się więcej o honorowym krwiodawstwie.

Program wydarzenia:

7:30 – Otwarcie biura zawodów

9:45 – Zamknięcie biura zawodów

9:45 – Przejście na start

10:00 – Start Biegu

11:30 – Zakończenie biegu

12:00 – Wręczenie nagród

13:00 – Zakończenie wydarzenia

Zamów transmisję LIVE, Sportowy Wałbrzych

Biuro zawodów oraz miasteczko biegowe mieścić się będzie w rejonie Hali Lekkoatletycznej – Wałbrzych ul. Fryderyka Chopina 1A.

Dołącz i wspieraj Honorowe Krwiodawstwo!

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Wałbrzycha 

  Rozdali 10 kompletów medali

dr Romana Szełemeja.

Bieg „Wałbrzych tętni dobrem” odbędzie się w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej promującej honorowe krwiodawstwo, pn. „Twoja krew, moje życie”, realizowanej zgodnie z programem polityki zdrowotnej pn. „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2021–2026”.

P