Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Otworzyli bulodrom [ZDJĘCIA]

W piątek 9 września 2022 roku Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej uroczyście otworzył bulodrom przy ulicy Chałubińskiego 18 w dzielnicy Stary Zdrój. Budowa boiska do gry w bule jest oddolną inicjatywą mieszkańców dzielnicy, którą również wsparł włodarz miasta.

  Wystartowała długo wyczekiwana Liga NFL Flag Poland

Samo otwarcie lokalnego przedsięwzięcia miało charakter sąsiedzkiego pikniku przy muzyce i łakociach, zarówno dla najmłodszych jak i dla dorosłych. Nie zabrakło chętnych rąk do pomocy przy organizacji pikniku, ponieważ w przygotowaniach wzięli udział nie tylko inicjatorzy, ale również ochotnicy.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji otwarcia bulodromu, każdy dał z siebie sto procent!cieszy się radny Rady Miejskiej, a zarazem przewodniczący Rady Wspólnoty Samorządowej Anatol Szpur. – Zaangażował się również radny Piotr Kwiatkowski, który przygotował dla dzieci watę cukrową. Przede wszystkim należy zauważyć, że otwarcia dokonał Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej, który wsparł mieszkańców podczas realizacji przedsięwzięcia. Obecność Prezydenta Wałbrzycha była kolejną okazją do rozmów z mieszkańcami. Nie zabrakło gości, wśród nich wiceprezesa Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Wałbrzychu Kamila Orpla, który jest wielkim pasjonatem gry w bule, a także Marty Przyślewicz-Chruszcz – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 – dodaje radny.

Jak powstała inicjatywa?

Inicjatywa zrodziła się kilkanaście tygodni temu, kiedy mieszkańcy dzielnicy Stary Zdrój grający w bule postanowili sami zorganizować sobie miejsce do gry. O pomoc zwrócili się do radnego Rady Miejskiej, a zarazem przewodniczącego Rady Wspólnoty Samorządowej Anatola Szpur o pomoc w realizacji przedsięwzięcia. – Od razu pomyślałem, że to świetna inicjatywa naszych mieszkańców i postanowiłem pomóc im przy jej szybkiej realizacji, choć łatwo i szybko nie było – wyjaśnia Anatol Szpur, radny miejski. Lokalny samorządowiec pomógł budowniczym w pozyskaniu niezbędnych materiałów budowlanych do postawienia bulodromu. Inicjatywę wsparł Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej. – Dziękuję raz jeszcze Panu Prezydentowi za pomoc przy zrealizowaniu tego przedsięwzięcia – dodaje radny Szpur.

P