Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Madziara Mistrzem Polski [ZDJĘCIA]

Kolejny sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski za naszym lokalnym zawodnikiem Bartłomiejem Madziarą, ukończony z tytułem Mistrza Polski. To ponownie udany sezon w wykonaniu Bartłomieja – tym razem w nowym samochodzie Porsche 991.2 gt3 cup o mocy 500 KM.

  Ruszyła Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Bartłomiej od wielu lat jest kierowcą wyścigowym, który zdobył już kilkakrotnie tytuł Mistrza Polski oraz był reprezentantem naszego kraju na zawodach europejskich. Przypominamy, że swoją przygodę rozpoczął od wyścigów płaskich, a od zeszłego roku ściga się w wyścigach górskich. Bartka sukcesy oraz rozpoznawalność wynikają szczególnie z jego bardzo dobrej techniki jazdy. Czym są wyścigi górskie? Wyścigi te to cykl wyścigów samochodowych odbywających się na terenie Polski i Słowacji na trasach o charakterze krętym i górzystym. Zawodnicy GSMP podzieleni są na klasy według pojemności i stopnia modyfikacji pojazdu.

W sezonie 2022 Bartłomiej Madziara wystartował w swoim nowym samochodzie Porsche 991.2 gt3 cup o mocy 500 KM. Odkąd zdecydował się na jazdę Porsche, którego silnik umieszczony jest z tyłu, mogliśmy śledzić jak podczas każdej rundy uczy się panowania nad tym autem. 

Porsche to bardzo wymagający samochód zwłaszcza w wyścigach górskich, na trasach, których jest bardzo dużo nierówności oraz podbić. Wymagało to ode mnie zmiany techniki jazdy, co jest dla mnie kolejnym wyzwaniem w mojej karierze – mówił po zawodach Bartłomiej Madziara.

Ten sezon był zdecydowanie jednym z najbardziej wymagających w jego karierze, ale i tak sumą punktów w sezonie wywalczył vice-mistrzostwo w kategorii RWD (samochodów napędzanych na tylną oś) oraz mistrzostwo w swojej klasie.


BM/PAS
Fot. użyczone Bartłomiej Madziara

P