Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Cisi bohaterowie Półmaratonu

28 sierpnia odbył się w Wałbrzychu Toyota Półmaraton. Jak zawsze nie brakowało emocji i sportowej rywalizacji. W tym roku smaczku dodaje fakt, że po raz pierwszy trasa przebiegała przez główną arterię miasta czyli ulicę Wrocławską i Armii Krajowej. Jednak nie udałoby się tego wszystkiego zorganizować, gdyby nie „cisi bohaterowie Półmaratonu”.

To właśnie im organizatorzy 9 września rozdali dyplomy i upominki w siedzibie Aqua-Zdroju w podziękowaniu za pomoc w organizacji wydarzenia. A chętnych rąk do pomocy nie brakowało, ponieważ zgłosiły się aż 264 osoby zrzeszone w organizacjach i indywidualnie, które jako wolontariusze aktywnie pracowały w niedzielę.

Warto wymienić, że pomogły takie organizacje jak: UKS Szafir Wałbrzych, Górnik MZB Wałbrzych, MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych, Rada Wspólnoty Samorządowej Stary Zdrój, KPS Chełmiec Wałbrzych, UKS Alfa Wałbrzych, Sudecki Uniwersytet III wieku, Klub Piłkarski Górnik Wałbrzych, LKS Górnik Wałbrzych, KKW Wałbrzych, Fitklub 24 Wałbrzych, Hospicjum w Wałbrzychu. Otrzymaliśmy pomoc od jednostek miejskich i gminnych takich jak: Wodociągi Wałbrzych, MZUK Wałbrzych, PSP Wałbrzych, Policja, Straż Miejska, ZDKiUM, Wok, Stara Kopalnia, Teatr Lalki w Wałbrzychuwylicza Krzysztof Grajek, dyrektor Półmaratonu.

Najważniejsza była również logistyka, i tu szkoły, które użyczyły miejsca na Biuro Zawodów i punkty żywieniowe dla biegaczy to: Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 5, II LO, PSP nr 15. Półmaraton to również materiały i koszty. Warto zauważyć, że zużyto 12 000 papierowych kubeczków, blisko 100 kg bananów oraz 400 litrów wody i izotoników. Na trasie było 5 punktów żywieniowych, 2 baseny strażackie i 4 kurtyny wodne. Jednak to nie wszystko. Należy wspomnieć, że trasę zabezpieczało 120 osób z Policji, Straży Miejskiej, PSP, OSP i służb ochrony. Również  na trasie były w pogotowiu 4 karetki oraz 2 mobilne punkty medyczne OSP.

W zawodach sportowych nie zawsze liczy się rywalizacja i medale. To również miejsce, gdzie w sposób specjalny docenia się doping i pomoc drugiej osobie w przełamywaniu jej barier w osiągnięciu zamierzonego celu. – Chciałem podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w wolontariat i pomoc podczas organizacji XXII TOYOTA EKO Półmaraton Wałbrzych – podsumowuje Krzysztof Grajek z Aqua-Zdroju.

PAS

  Jakub Krzpiet w kadrze na Mistrzostwa Europy

Fot. facebook/anatolszpur.official

P