Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Wałbrzyski squash pnie się na szczyt

fot. FB Squash Club Wałbrzych

W ostatnich tygodniach coraz głośniej jest o naszych młodych reprezentantach squasha. Juniorzy występujący w Mistrzostwach Legionowa,  turnieju kategorii A osiągnęli bardzo dobre wyniki, które zbliżyły ich do krajowej czołówki w swojej kategorii wiekowej.

  Karolina wygrywa w dramatycznej końcówce
Najlepiej z wałbrzyskich zawodników zaprezentowali się Maja i Szymon Banasiewicz, którzy w kategorii do lat 11, wywalczyli odpowiednio 2 i 4 miejsce.
Maja, jako druga reprezentantka naszego klubu, zajęła miejsce na podium w turnieju A kategorii dziewcząt, a dokładnie 2 miejsce. Szymon natomiast, jako pierwszy chłopiec, zagrał w półfinale turnieju A kategorii open. Bardzo niewiele brakowało żeby zameldował się w finale. Szymon przegrywając półfinał 2:3 i 11:13 w ostatnim secie ostatecznie zajmuje 4 miejsce – czytamy na oficjalnej stronie klubu.
fot. FB Squash Club Wałbrzych
Zawodnicy Squash Club Wałbrzych startowali też w starszych kategoriach. Swoje pierwsze turniejowe kroki (U-13) stawiała Zuzanna Furtak (14 miejsce) W tej samej kategorii Maja Banasiewicz zawody skończyła na 15 miejscu, Adam Hryń był 25 a Szymon Banasiewicz 26.
Za 2 tygodnie jedziemy na największy turniej juniorski w Polsce, Polish Junior Open. Jest to turniej międzynarodowy, w którym udział biorą juniorzy z całego świata. Nasz klub będzie reprezentowało aż sześcioro juniorów
fot. FB Squash Club Wałbrzych
P