Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Powalczą o finał Mistrzostw Polski

Miners Wałbrzych Sportowy Wałbrzych PFL2

Już w sobotę Miners Wałbrzych w Wyszkowie zagrają w półfinale Mistrzostw Polski Polskiej Futbol Ligi w dziewięcioosobowej odmianie futbolu amerykańskiego.

  SP 50 Wrocław wygrywa finał dolnośląski

Sobotni półfinał ligi, to na pewno ciężkie starcie, które nas czeka. Nie jesteśmy faworytami, ale w ćwierćfinale tez nie byliśmy – a wygraliśmy pewnie kontrolując spotkanie. Mamy dopracowana strategie i jeśli uda nam się ja wyegzekwować na boisku, zwyciężymy i zagramy w finale. Mamy kilka kontuzji, więc zawodnicy zaciskają zęby i grają z nimi, bo wiedzą jak daleko już dotarli i że są niezbędni. Mam nadzieje, że poradzą sobie z bólem i zwyciężymy. Na zaleczenie urazów będzie jeszcze czas. Tak wyglądają zazwyczaj finały, to prawdziwa próba charakteru – mówi Paweł Sołtysiak.

Awans do półfinału wałbrzyszanie wywalczyli dzięki ćwierćfinałowej wygranej z Silesią Rebels Katowice.

Mecz może od strony kibiców wyglądał na stosunkowo łatwy, ale włożyliśmy dużo pracy w przygotowania, ponieważ wiedzieliśmy, że będzie to ciężki mecz. Trenerzy stanęli na głowie żeby drużyna dysponowała najlepiej dobranymi zagrywkami i personelem, tu też ukłon w ich stronę. Był to wyczerpujący fizyczny mecz, ale robiąc swoje, zgodnie ze strategią udało nam się zwyciężyć. Przeciwnicy byli dobrze przygotowani od strony taktycznej, może ze względu, że wspiera ich czołowa drużyna z wyższej ligi. Mieli dużo zawodników dzięki czemu mogli się częściej rotować. Byli bezwzględnie nastawieni  na zwycięstwo i może dlatego z nami nie wygrali, my podeszliśmy z dużą pokorą. Jeśli chodzi o atmosferę na meczu to my byliśmy całkowicie skupieni na wykonywanie swoich zadań dopiero w ostatniej kwarcie puścił nas stres i zaczęliśmy grać z uśmiechem na twarzy. Przeciwnicy byli mocno zdenerwowani co dało się odczuć od niektórych zawodników… – tak dla portalu halftime.pl skomentował spotkanie MVP #91 Max Gorgoń z Miners Wałbrzych. 

Silesia Rebels Katowice – Miners Wałbrzych 9:30 (0:0, 3:12, 0:0, 6:18)

P