Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Krzysztof Sadłoń o Mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA]

W zakończonych w Mielcu Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w boksie, wałbrzyscy zawodnicy wywalczyli cztery krążki. Dwa złote i dwa srebrne. Jak na gorąco zawody skomentował trener Krzysztof Sadłoń?

  Wystartowała długo wyczekiwana Liga NFL Flag Poland

Dla mnie jako trenera koordynatora jest to bardzo dobry występ. To pokazało, że jako region, jako Dolny Śląsk jesteśmy bardzo mocni. W sumie zawodnicy z naszego regionu zdobyli 6 medali i aż 4 z nich wywalczyli zawodnicy z Wałbrzycha.

Reprezentujący Imperium Boxing Wałbrzych bokserzy na podium stawali czterokrotnie. Krzysztof Sadłoń z każdego medalu był bardzo zadowolony.

Wśród kobiet, nasze siostry (Mięgoć przy. red.) bez problemu dotarły do finału. Swoją walkę wygrała Angelika. Niestety Kinga przegrała, bo po jednym z ciosów z nosa poleciała jej krew. Było to jednak w 2 minucie walki i można było to zatamować i dalej kontynuować. Byłem bardzo wściekły na sędziego ringowego, bo walka była jeszcze otwarta i wcale jej nie musiał przerywać.

Później do walki o medale wyszli panowie. Świetnie spisał się Jakub Krzpiet.

Złoto Jakuba, to kapitalna sprawa. Wygrał wszystko. Był najlepszy.

Krzysztof Sadłoń komplementował też start Jakuba Stępińskiego.

Jakub wygrał dwie walki eliminacyjne przed czasem. W finale zmierzył się z najlepszym obecnie zawodnikiem w tej kategorii. Też pochodzącym z Wałbrzycha. Srebrny medal Jakub jest jego wielkim sukcesem i najlepszym startem. Bardzo się cieszę.

Teraz na wałbrzyskich zawodników czeka krótki, bo zaledwie kilkunastogodzinny odpoczynek.

Wszyscy nasi zawodnicy dostali powołanie do reprezentacji i już od wtorku będą występować w Kielcach na międzynarodowym turnieju, w Memoriale Leszka Drogosza. Także wracamy teraz do domu. Będziemy pewnie około 1 w nocy. Jutro zrobimy lekki trening i niemalże z marszu ruszymy do Kielc na kolejne zawody, ale to mało ważne, bo cieszymy się ze startu. W końcu Młodzieżowe Mistrzostwa Polski to w tym roku najważniejsze zawody.

Dodamy tylko, że w klasyfikacji drużynowej Imperium Boxing Wałbrzych został sklasyfikowany na 3 miejscu.

P