Nówka wróciła na fotel lidera

Niezwykle trudne spotkanie za piłkarzami Górnika Nowe Miasto, którzy w bardzo zaciętym pojedynku zwyciężają z Polonią Bystrzyca Kłodzka.

SP 50 Wrocław wygrywa finał dolnośląski

Pierwsze minuty spotkania nie wskazywały na tak trudną przeprawę gospodarzy. Szybko przeprowadzone dwie akcje sugerowały, że bramki dla Górnika będą tylko kwestią czasu. Zdawała się potwierdzać tę tezę bramka z rzutu karnego, jaką w 9 minucie spotkania zdobył Adrian Gębski.

Wałbrzyszanie objęli prowadzenie i stanęli w miejscu. Do głosu doszli goście, którym stosunkowo łatwo przychodziło stwarzać sobie przewagę liczebną pod bramką Fabiana Chrebeli. Z każdą kolejną minutą Polonia była coraz groźniejsza. Bramkarz gospodarzy wyrastał zaś na bohatera meczu. Jego kapitalne interwencje dały Górnikowi drugie życie. Efektem był szybki atak z 41 minuty spotkania, w trakcie którego sędzia po raz drugi odgwizdał przewinienie w polu karnym. Gola na 2:0 ponownie strzela Gębski.

Po zmianie stron oczekiwaliśmy huraganowych ataków gości. Ci rzeczywiście się otworzyli i… w jednym z kontrataków stracili trzeciego gola. Od tego momentu tempo gry spadło. Górnik szanował piłkę, próbował dłużej się przy niej utrzymywać. Polonia stara się wrócić do gry sprzed przerwy, ale ani jednej ani drugiej stronie nie udało się już zmienić wyniku spotkania.

To był bardzo trudny mecz. Dużo trudniejszy niż ten tydzień temu w Kłodzku. Patrząc na grę Polonii, nie rozumiem, dlaczego jest tak nisko w tabeli. Tym bardziej cieszę się, że udało nam się ten mecz wygrać – mówił po ostatnim gwizdku pełniący tego dnia obowiązki trenera zespołu Sebastian Raciniewski.