Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Zatańczyli z Gromem

Górnik Nowe Miasto w 14 kolejce spotkań w efektownym stylu rozbił swojego rywala, aplikując mu 7 bramek. Dobry mecz zagrali młodzieżowcy. Pierwsze bramki w seniorach zdobył Alex Szymski.

  Szczyt remisuje z Czarnymi

Górnik przeważał przez całe spotkanie, co przełożyło się nie tylko na mnogość stwarzanych sytuacji ale też liczbę bramek jakie gospodarzom udało się strzelić. Wysokie prowadzenie do przerwy i chęć zdobywania kolejnych goli było w tym dniu jedyną motywacją podopiecznych trenera Nowego Miasta.

Przeważaliśmy przez cały czas. Przeciwnik praktycznie przez cały czas grał bardzo defensywnie. W pierwszej połowie rywal starał się jeszcze nas kontrować, ale z każdą kolejną minutą ich postawa zmieniała się. Uwidoczniło się to po przerwie kiedy Grom praktycznie cały czas bronił się na 20 metrze – mówił Wojciech Błażyński.

Dużo dobrego do gry swojego zespołu wnieśli młodzi zawodnicy, którzy wciąż są jeszcze w kategorii juniora. Zauważył to także szkoleniowiec zespołu.

Pochwalić musze wszystkich. Zrobiliśmy dobry wynik i to się liczy przede wszystkim. Chłopcy zagrali praktycznie tak jak sobie założyliśmy. Wysoko, agresywnym pressingiem, odważnie z przodu. Udało nam się utrzymać wysokie tempo przez większość meczu i to cieszy. Popracować musimy jeszcze nad koncentracją, by przy wysokim prowadzeniu cały czas grać swoje, by postawa meczowa nie przypominała treningowej gierki. Pomijając to bardzo mnie cieszy postawa młodszych zawodników. Tak jak mówiłem przed sezonem, czy Alex Szymski, czy Sebastian Francus stają naszym dużym wzmocnieniem. A to przecież jeszcze juniorzy. Gratuluje też Alexowi pierwszych bramek w seniorskich rozgrywkach – dodał trener Błażyński.

Dla Alexa Szymskiego pierwsze trafienia były wyjątkowe. Przyniosły mu dużo radości. Tak zawodnik ocenił występ przeciwko Gromowi.

Mecz był jednostronny i od samego początku przeciwnik był cofnięty na swojej połowie. Utrzymywaliśmy się przy piłce i wykorzystywaliśmy swoje sytuacje, co skutkowało golami, a wynik sam mówi za siebie – mówił Alex Szymski, zupełnie pomijając fakt zdobytych goli. 

13 lis 2022-13:30
Liga Okręgowa | Kolejka 14
Do przerwy: 0-0
Górnik Nowe Miasto (b)
7
Grom Witków
0
Koniec meczu
P