Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Komendant w epickim maratonie

W miniony weekend maratończycy zawitali do Grecji, gdzie sprawdzili się na dystansie 42195 metrów na trasie pomiędzy Maratonem, a Atenami. Wśród zawodników, którzy wystartowali w tej imprezie biegowej, znalazło się dwóch wałbrzyskich funkcjonariuszy. Jednym z nich był sam Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu nadkom. Krzysztof Lewandowski.

  Ruszyła sprzedaż biletów

„Athens Marathon. The Autentic” – pod taką nazwą odbyła się w miniony weekend jedna z największych na świecie imprez biegowych. Start zorganizowany został w Maratonie, a finisz w samych Atenach na Stadionie Panateńskim. Na trasie 39 edycji zawodów nie zabrakło stromych podbiegów i zbiegów. Na starcie stanęło ponad 12 tysięcy zawodników i zawodniczek z całego świata. W tak licznej grupie znalazło się dwóch wałbrzyskich policjantów.

Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu nadkom. Krzysztof Lewandowski do mety dotarł w czasie 3:41:44 co pozwoliło mu na zajęcie 1668 pozycji w klasyfikacji generalnej oraz 320 w kategorii wiekowej. Drugi z wałbrzyskich funkcjonariuszy – asp. szt. Mariusz Leś – będący na co dzień również trenerem w Głuszyckim Klubie Karate Kyokushinkai, niestety po około 30 km doznał kontuzji. Nie poddał się jednak i pomimo silnego bólu ukończył bieg, przekraczając metę po 5 godzinach.

Najszybszy na finiszu okazał się Grek Charalampos Pitsolis. Przebiegł on dystans ponad 42 kilometrów w czasie 2:23:44.

Naszym policjantom życzymy zdrowia i wytrwałości w dążeniu do kolejnych celów sportowych. Pomimo iż w tym biegu nie znaleźli się na tzw. pudle, gratulujemy osiągniętych wyników.

źródło i fot.
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu

P