Jak można było tak spartolić!

Ostatni w tym roku występ wałbrzyskich koszykarzy zakończył się klęską. Niezłą grę zmąciła beznadziejna czwarta kwarta i wyjątkowo bolesny wynik końcowy.

Rozdali 10 kompletów medali

Po 30 minutach rywalizacji gospodarze prowadzili zaledwie 56:53. Trzy punkty przewagi nie gwarantowały zwycięstwa, a dotychczasowa postawa Górnika, pozwalała sądzić, że punkty za zwycięstwo również mogły trafić do Wałbrzycha. Niestety ostatnie 10 minut zmagań zweryfikowały marzenia kibiców biało-niebieskiej drużyny.

Gospodarze zwycięstwo zapewniają wysokiej skuteczności praktycznie całej drużynie. Najwięcej punktów zdobył co prawda Patryk Stankowski (15), ale punktowali też Kędel 13, Koperski 13, Nowakowski 11, Wieloch 11, Kamiński 10i Krajewski 9. Dla Wałbrzycha najwięcej rzucił Adrian Kordalski (18). Dodatkowo double-double skompletowali Arinze Chidom (14 punktów i 12 zbiórek) oraz Piotr Niedźwiedzki (13 punktów i 13 zbiórek). Piotra, który już w 17 minucie otrzymał 5 przewinienie, wyraźnie drużynie brakowało.

A tak grę swojego zespołu tłumaczył na łamach Wałbrzych dla Was, trener zespołu Marcin Radomski.

Wydarzyło się coś, czego bardzo się obawiałem. Dwóch nowych zawodników wywraca do góry nogami funkcjonowanie drużyny. Wszystkie problemy związane z organizacją gry są widoczne w starciu z lepszym, dobrze przygotowanym rywalem. Mówiliśmy sobie, że musimy grać w szybkim ataku, bo tym będziemy w stanie ukryć problemy z organizacją. Niestety, w tym względzie wyglądaliśmy słabo. Nie atakowaliśmy [kosza] tak, jak możemy to robić. Mieliśmy problemy w ataku pozycyjnym. Arinze [Chidom] i Michał [Sitnik], przy małej liczbie treningów z zespołem, nie są jeszcze w stanie opanować naszej taktyki. Nie graliśmy zespołowo, nie dzieliliśmy się piłką, mentalnie nie byliśmy właściwie nastawieni. O to mam największe pretensje do swojej drużyny. Wiem, że dopracujemy te elementy, które doprowadziły do porażki. Potrzebujemy czasu na treningach, by nowi zawodnicy lepiej poznali nasz system.

GKS Tychy – Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 88:68 (13:11, 22:21, 21:21, 32:15)

GKS: Stankowski 15, Kędel 13, Koperski 13, Nowakowski 11, Wieloch 11, Kamiński 10, Krajewski 9
Górnik: Kordalski 18, Chidom 14, Niedźwiedzki 13, Walski 10, Stopierzyński 8