Szafirowi mistrzowie pokazali klasę

Za Szafirami owocny finał Mistrzostw Dolnego Śląska. Zawodnicy startowali w rocznikach 2010 i starszych.  Grupa Reprezentacyjna wystartowała w składzie Róża Garba, Maciej Król, Hanna Suchańska, Filip Draus, Zofia Cikoto, Antek Laszkiewicz, Jan król i Wiktoria Załęcka. Wyniki przerosły nasze oczekiwania.

Skończyli sezon na 13 miejscu w Polsce
Róża Garba została Mistrzynią Dolnego Śląska w konkurencji na 200m stylem grzbietowym z lepszym o 7 sekund rekordem życiowym. Róża została też Wicemistrzynią Dolnego Śląska w konkurencji na 50 m stylem motylkowym. Złoto przegrała zaledwie o 1 sekundę! Największym progresem Róży jest jednak poprawa o 130% na 100m stylem zmiennym. Tym razem nasza zawodniczka poprawiła wynik sprzed 2 lat o 10 sekund.
Król Maciej został Mistrzem Dolnego Śląska w konkurencji 200 metrów stylem klasycznym z rekordem życiowym poprawionym aż o 5 sekund! W pozostałych startach również bije swoje rekordy!
Hanna Suchańska zakończyła starty bijąc rekordy życiowe na wszystkich dystansach. Był to zarazem największy progres wałbrzyskiej grupy (poprawa o 137%!). Hanna najbliżej medalu była w konkurencji 50m stylem motylkowym! Do brązowego krążka zabrakło jedynie 0,04 sekundy. Suchańska wywalczyła także 5. miejsce na dystansie 100m stylem grzbietowym i 4. miejsce na dystansie dwukrotnie dłuższym.
Filip Draus, mimo zminimalizowanych godzin treningowych, również poprawia rekord życiowy. Zawodnik swój najlepszy występ notuje podczas sztafety na zmianie 50m stylem dowolnym! Zofia Cikoto poprawia rekord życiowy o 12 sekund na 100 metrów stylem zmiennym. Antek Laszkiewicz szaleje na 50m stylem dowolnym i o całą sekundę, również bije rekord życiowy. Jan Król poprawia wyniki na 50m stylem dowolnym. Dobrze swoje starty wspominać będzie też Wiktoria Załęcka, której mimo zmniejszonych godzin treningowych udaje się utrzymać swoje wyniki blisko rekordów życiowych.
Za wyniki zespołu odpowiadała kadra szkoleniowa, w skład której wchodzą trenerka główna Weronika Magdziarczyk-Kołomańska, trenerka przygotowania motorycznego Kamila Chudzik – Personal Trainer, Anna Magdziarczyk Fizjoterapia oraz odpowiedzialny za doradztwo dietetyczne w sporcie FIT KLUB 24 Wałbrzych.