Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Radom zdobyty!

Tym razem hit kolejki, w którym obserwowaliśmy zawodników wałbrzyskiej drużyny, nie zawiódł. Piątkowe starcie trzymało w napięciu i długo trudno było przewidzieć zakończenie. Ostatecznie biało-niebiescy okazali się odrobinę lepsi. Komplet punktów pojechał pod Chełmiec.

  Gorce wygrywają w dziesiątkę

Gospodarze starali się zdominować Górnika, ale pomimo ambitnej postawy, nie potrafili wałbrzyszanom odskoczyć. Dobra gra Zegzuły nie wystarczyła do zwycięstwa. Nie wystarczyło nawet na prowadzenie do przerwy. Po zmianie stron lepiej na tablicach radzić zaczęli sobie podopieczni trenera Marcina Radomskiego. Świetnie radził sobie Niedźwiedzki. Dużo punktów rzucał Arinze Chindom.

Górnik odskoczył jednak dopiero po celnych trójkach Bartosza Majewskiego. Świetna dyspozycja wałbrzyskich zawodników pozwoliło Górnikowi prowadzić nawet 15 punktami. Wtedy do pracy wzięli się gospodarze. Radomianie stosunkowo szybko wyrównali stan rywalizacji. Doskonała postawa Zegzuły dała HydroTruck nadzieję na wygraną. Do piłki dopadł jednak Majewski i ponownie zachwycił skutecznością. To pozwoliło uzyskać bezpieczną przewagę, pozwoliło też wywalczyć komplet punktów.

Wałbrzyszanie zwyciężyli w kilku kluczowych elementach, ale szczególnie dobrze wypadli w zbiórkach, które wygrali z Radomiem 47:28. Na uznanie zasługują Majewski, Chindom i Niedźwiedzki. Zdecydowanie najlepiej w szeregach gospodarzy zaprezentował się Zegzuła.

Dla gospodarzy 29 punktów zdobył Zegzuła. W szeregach Górnika wyróżnili się: Majewski z 17 “oczkami” na koncie oraz Chidom, autor 16 punktów. Przyjezdni mieli 47 zbiórek przy zaledwie 28 rywali.

HydroTruck Radom – Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 70:77 (21:22, 17:20, 15:19, 17:16)

HydroTruck: Zegzuła 29, Formella 15, Zalewski 13
Górnik: Majewski 17, Chidom 16, Niedźwiedzki 13, Walski 11, Kordalski 10

P