Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Four Cross znów w Szczawnie-Zdroju

Szczawno ponownie szykuje się do powrotu dobrych sportowych tradycji. W tym roku miłośnicy forr crossu znajdą dla siebie prawdziwe sportowe emocje. W ubiegłym roku zapowiadane na wrzesień „Otwarte Mistrzostwa Polski 4X” nie odbyły się z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Tor na Słonecznej Polanie został jednak pieczołowicie przygotowany i dzięki wielu zabiegom jest w dobrym stanie technicznym.

  Wróciły z brązowym medalem

Poza robotami prowadzonymi bezpośrednio na całej długości toru, mającymi na celu jego odświeżenie i usunięcie miejsc niebezpiecznych, przeprowadzono też prace związane z naprawą zdewastowanych ławek i płotów oraz oczyszczaniem terenów zielonych. Prace prowadzone były  przez pracowników szczawieńskiego MOSiR-u, a reaktywacja miała miejsce przy udziale Piotra, Kuby, Cegły, Wiktora, Piotra, Szymona i Kuby 2 – miłośników tej dyscypliny sportu.

Dla nich to pasja i prawdziwa frajda. Pracowali nad tym torem jako wolontariusze żeby zawodnicy z całej Polski mogli stoczyć tu rowerową rywalizację. Renowacją toru kierował nie kto inny, tylko sam Gustaw Dądela – wielokrotnie nagradzany zawodnik, sponsorowany przez CST Poland i RST Suspension.

Wiosną br. i przed organizacją Mistrzostw Polski tor z pewnością będzie wymagał kolejnych zabiegów, a gmina Szczawno-Zdrój deklaruje każdą pomoc i dołożenie wszelkich starań aby do Szczawna wróciły światowej klasy nazwiska i firmy rowerowe, a tor miał rangę, na jaką zasługuje – przekonuje Burmistrz Marek Fedoruk wraz z Zastępcą. Kto chce przeżyć  te emocje i rywalizację, niech zawita do Szczawna 12-13 sierpnia br.

Dla dziecka - zobacz na Ceneo.pl
P