Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Chorwacki Camp Zdroju

Już w tym tygodniu KS Zdrój Jedlina-Zdrój wyjeżdża na obóz przygotowawczy do miejscowości Okrug Gornji, która położona jest w żupanii splicko-dalmatyńskiej na wyspie Čiovo nad Morzem Adriatyckim w Chorwacji.

  Dereń dalej w Chełmcu
To dla nas na pewno coś wyjątkowego i wielka sprawa dla naszych zawodników. Do Chorwacji wybiera się 20 zawodników Zdroju, w tym jeszcze kilku testowanych, którzy najprawdopodobniej dołączą do naszej drużyny przed startem rundy wiosennej. Nasz krótki obóz mamy nadzieję wykorzystać maksymalnie i dobrze przygotować się do rundy rewanżowej. Zielono-Czerwoni w planie mają dwie gry kontrolne, jedną po drodze w Czechach z drużyną Moravskiej Slavii Brno, a drugą już w samej Chorwacji z Rudarem Siverić.
Środowy rywal Zdroju: Sportovní Klub Moravská Slavia Brno z Czech (SK Moravská Slavia – fotbal, z.s.) to jeden z najstarszych czeskich klubów piłkarskich. Drużyna obecnie występuje w Mistrzostwach Kraju Południowomorawskiego (Přebor Jihomoravského kraje), co jest piątym szczeblem rozgrywkowym w Republice Czeskiej.
Chorwacki przeciwnik: Nogometni Klub Rudar Siverić (Nk Rudar Siverić). Chorwacki team istnieje od 1932 roku. Rudar aktualnie występuje w 1 Żupańskiej Lidze Piłkarskiej w Żupanii szybenicko-knińskiej (1 Županijska Nogometna Liga Šibensko-kninska), co podobnie  jak zespół z Brna jest piątym szczeblem rozgrywkowym w Chorwacji. Zdrój z Rudarem zmierzy się w sobotę, 25 lutego o godzinie 15:00 na Stadionie w Sivericiu.
Oprócz dwóch sparingów nasz zespół ma zaplanowane treningi na pięknie położonym Stadionie Batarija w Trogirze, na którym na co dzień występuje zespół HNK Slaven 1912 Trogir, oraz na Stadionie w Kašteli Stari, gdzie występuje miejscowy HNK Val Kaštela. Poza tym jedlinianie będą mogli zobaczyć Split, czyli Miasto Dioklecjana który był Cesarzem Rzymskim w latach 284-305 naszej ery. Split nie bez powodu nazywany stolicą Dalmacji i miastem słońca. Jest najbardziej znanym i drugim co do wielkości pod względem mieszkańców miastem w Chorwacji. Położony bezpośrednio nad Adriatykiem jest skarbnicą drogocennych zabytków, a najważniejszym jest Pałac Dioklecjana, wpisany na listę UNESCO.