Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Leśniak wraca na ring!

Już 10 marca wałbrzyszanin Michał „Szczupak” Leśniak (17-2-1, 5 KO) stanie znów na ringu. Znów – bo jeszcze nie tak dawno 18 listopada walczył w walce wieczoru o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski wagi półśredniej podczas gali w Puławach w hali Grupa Azoty Arena. Walkę przegrał niestety na punkty i z pewnością da teraz z siebie wszystko, by poszło to kibicom w niepamięć.

  Nasi bokserzy na Suzuki Boxing Night


Michał już wielokrotnie pokazał, że ma serce do walki, przygotowanie kondycyjne i motoryczne. Czujny w ringu i nieustępliwy. Ale teraz przyjdzie mu walczyć z równie nieustępliwym Aleksandrem Jasiewiczem (5-1). Walkę naszego “Szczupsona” z Jasiewiczem zakontraktowano w wadze półśredniej na dystansie ośmiu rund. Warto zaznaczyć, że zarówno Michał, jak i Aleksander boksowali na tej samej gali 13 marca 2021 roku w Dzierżoniowie. Wtedy Michał pokonał Ekwadorczyka Rodrigo Labre, zaś Aleksander przegrał z Czechem Lukasem Dekysem, czyli ostatnim przeciwnikiem “Szczupsona”.

Myślę, że nie jest to szybki powrót, ponieważ jest to pięć miesięcy od ostatniej walki – wyjaśnia nasz rozmówca.

Na pytanie czy cieszy się, że walczy tak blisko Wałbrzycha, w Dzierżoniowie, Leśniak odpowiedział:

Tak, bardzo, to niecałe 40 kilometrów od mojego Wałbrzycha, więc dużo moich kibiców będzie.

O swoim przeciwniku mówi:

Jest leworęczny. Myślę, że łatwo nie będzie, gdyż z mańkutem boksowałem ostatni raz jakoś jedenaście lub dwanaście lat temu. Na pewno jest twardy i szybki. To będzie mocna walka. Jeśli natomiast chodzi o sparingi i o sparingpartnerów, to walczyłem z Kamilem Bednarkiem, Norbertem Dąbrowskim, Vladikiem Shatunskyi, Mateuszem Strugałą, Oskarem Grajcewskim, Jonathanem, Vasily Chebotar i Tomaszem Nowickim – wymienia wałbrzyski bokser.

Kto tym razem szykuje “Szczupsona” do walki?

Trenuję z Piotrem Wilczewskim i Piotrem Szypulskim, dodatkowo doszedł trener przygotowania motorycznego Przemek Nowak – podkreśla Michał Leśniak.

W walce wieczoru 10 marca wystąpi Robert “Arab” Parzęczewski (29-2, 17 KO). Boksować będą także Tomasz Nowicki (10-2, 3 KO) i Oskar Wierzejski (5-0-1, 1 KO). Galę wspólnie organizują Tymex Boxing Promotion, MB Promotion i Queensberry Polska. Transmisja gali w TVP Sport. Bilety dostępne na eBilet.pl.

PAS
Źródło fot. facebook.com/szczupakaks

P