Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Dwa turnieje curlingu w Świdnicy!

Dolnośląski Klub Curlingowy „Dzik” Świdnica istnieje od 3 lat i możemy się pochwalić, że jesteśmy jedynym na Dolnym Śląsku klubem organizującym treningi curlingu w tej niszowej, acz niezwykle ciekawej dyscyplinie sportu. Bazą treningową naszego klubu jest Lodowisko OSiR Świdnica położone przy ul. Śląskiej 35B w Świdnicy. We współpracy z OSiR na tafli lodowiska klub wyznacza 3-5 torów do curlingu. Klub DKC „Dzik” udostępnia bezpłatnie posiadane zasoby sprzętowe oraz w całości prowadzi treningi zarówno dla swoich członków jak i nowych osób pragnących spróbować swoich sił w curlingu.

  Jakub Krzpiet w II rundzie Mistrzostw Europy

W ubiegłym roku Dolnośląski Klub Curlingowy „Dzik” Świdnica zorganizował 1. Świdnicki Turniej Curlingowy. W turnieju wzięły udział 22 drużyny z całej Polski.

W tym roku w terminie 10-12 marca na świdnickim lodowisku organizujemy drugą edycję turnieju na Lodowisku OSiR przy ul. Śląskiej 35B w Świdnicy. Przeprowadzone zostaną rozgrywki 24 drużyn w ramach 2. Świdnickiego Turnieju Curlingowego oraz 6 drużyn w ramach pilotażowej edycji Grand Prix Polski Juniorów w Curlingu. Poza drużynami z całej Polski (m.in. Kraków, Łódź, Warszawa, Gdańsk, Poznań), swój udział w turnieju zadeklarowały również 2 drużyny z Niemiec (z Chemnitz i Aue) oraz 1 drużyna z czeskiego Trutnova.

Współorganizatorem naszej imprezy sportowej jest Gmina Miasto Świdnica, a patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Prezydent Miasta Świdnica Pani Beata Moskal – Słaniewska oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego Pan Cezary Przybylski.

Otrzymaliśmy wsparcie finansowe od Pana Bolesława Uryasza z firmy Skup Złomu i Metali Nieżelaznych, a także z zarządzanego przez Pana Roberta Jagłę Funduszu Regionu Wałbrzyskiego. Oraz wsparcie rzeczowe z Palarni Kawy Blend z Pszenna, CUDO Kombucha i Sadu Burkatów, którzy przekażą nam swoje produkty, dzięki czemu nasi goście będą mogli spróbować produktów, które sami znamy i lubimy. A dla zwycięskich drużyn szykujemy wyjątkowe upominki przekazane przez Winnicę Świdnicką.

Mecze będą rozgrywane w piątek od godziny 8.00 do 19.45, w sobotę od godziny 8.00 do 22.00 oraz w niedzielę od 8.00 do 17.30. Wszystkie drużyny będziemy mogli zobaczyć minimum 5 razy na lodzie.

P