Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Casi wypożyczony do Wisłoki Dębica

Pragniemy poinformować, iż działacze Wisłoki Dębica dokonali ostatniego wzmocnienia w zimowym okienku transferowym. Do kadry “biało-zielonych”, prosto ze Stali Rzeszów, dołączył Jakub Raciniewski. 17-letni bramkarz został wypożyczony do końca obecnego sezonu.

  Nówka wygrywa z Bolesławcem

Jakub jest wychowankiem Górnika Nowe Miasto Wałbrzych. To właśnie w tym klubie przeszedł niemal całą ścieżkę juniorską, aby w bardzo młodym wieku zadebiutować w pierwszej drużynie. W sezonie 2021/2022 przeszedł do rezerw Lechii Gdańsk, a rok później zainteresowała się nim Stal Rzeszów. Pierwszoligwiec wykupił Raciniewskiego i postanowił wypożyczyć go do Wisłoki, w celu ogrania zawodnika na poziomie makroregionu. 17-letni bramkarz posiada bardzo podobną charakterystykę co pozyskany niedawno z Legionu Pilzno Krystian Maniecki. Jakuba cechuje świetny refleks, bardzo dobra gra nogami oraz niezłe wyprowadzenie piłki z linii obrony – czytamy na stronie klub z Dębicy.

Wisłoka Dębica występuje obecnie w III lidze grupie IV, gdzie po rundzie jesiennej zajmuje 8 miejsce. Nowy zespół Jakuba Raciniewskiego zdobył dotychczas 23 punkty (26:26 w bramkach). Casi szansę na debiut w Wisłoce ma szansę dostać już 11 marca, kiedy to jego nowy klub zmierzy się z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

P