Zagłębie z trzema medalami Mistrzostw Polski

Wywalczyli trzy medale MP, fot. FB Zagłębie Wałbrzych

Świetny występ w Mistrzostwach Polski Juniorów zanotowali zapaśnicy wałbrzyskiego Zagłębia. Podopieczni trenera Michała Jóskowskiego wrócili do domu z trzema krążkami.

Szczyt remisuje z Czarnymi

Najlepiej z trójki naszych medalistów wypadł Mateusz Ropiak, który zwyciężył w kategorii do 55 kg, potwierdzając jednocześnie prymat w swojej kategorii wiekowej.

Nie była to dla Mateusza łatwa droga. Mateusz w 2021 roku na międzynarodowym turnieju doznał kontuzji. Zerwał więzadło krzyżowe w stawie kolanowym. Operacja, rehabilitacja i powrót do zdrowia zajmuje nam ponad rok czasu. Mateusz traci wszelkie stypendia z powodu braku startów w roku 2022. Nieudany powrót podczas Pucharu Polski w Wałbrzychu i niestety Mateusz roku nie może zaliczyć do udanych. W roku 2023 Mateusz wystartował w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które ostatecznie wygrywa. W ten weekend wygrał zaś Mistrzostwa Polski U20. Gratulacje za charakter, ambicje determinację i chęć dążenia do celu – mówił trener Michał Jóskowski.
Po brązowym medalu wywalczyli Jakub Miś i Mikołaj Dereń. Tu trener również chwalił występ swoich zawodników.
Kuba wykazał się ogromnym charakterem i determinacją. Twardy zawodnik. Podjął rywalizację pomimo ciężkiej kontuzji, o której wiadomo było tylko u nas w klubie. Nie jeden by to odpuścił. Dziękuje Kuba – cieszył się szkoleniowiec.
Jakub Miś swoim występem potwierdził duże umiejętności, które wcześniej pozwoliły mu w każdym roku startów zdobyć medale Mistrzostw Polski juniorów.
Równie pozytywnie należy ocenić występ Mikołaja Derenia, który po świetnych występach w kategorii młodzika, gdzie był Mistrzem Polski, w w kolejnych latach miał gorszy okres.
Miko to kolejny przykład dążenia do celu i determinacji. Mikołaj w grupie wiekowej młodzików był Mistrzem Polski, ale następne trzy lata w grupie kadetów nie zdobył ani jednego medalu. Nie poddał się. Pracował i oto jesteśmy w pierwszym roku juniora. Mikołaj po świetnych walkach zdobywa brązowy medal Mistrzostw Polski U20 – dodaje trener.