Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Nasi karatecy z kwalifikacją do Mistrzostw Europy!

Sobota 4 marca okazała się wyjątkowym dniem dla karateków z Uczniowskiego Klubu Karate OBI. Dwóch zawodników wałbrzyskiego klubu wywalczyło w Mielcu kwalifikację do Mistrzostw Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców.

  SP 50 Wrocław wygrywa finał dolnośląski

W turnieju kwalifikacyjnym wzięło udział 239 najlepszych karateków z 43 klubów z całej Polski.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Stawili się na nim m.in aktualni Mistrzowie Polski i Europy w swoich kategoriach wiekowych i wagowych. W każdej kategorii wiekowej i wagowej do zdobycia były tylko dwie kwalifikacjetłumaczą przedstawiciele klubu.

Dzięki odważnemu i pełnemu pasji występowi awans udało się wywalczyć dwóm młodym mieszkańcom Boguszowa-Gorc. Nasz klub reprezentować będą Julia Obuchowska w kategorii Kadet do 60kg i Dominik Obuchowski w kategorii Młodzieżowiec do 75kg. Kwalifikacja skutkuje natychmiastowym powołaniem do kadry narodowej, która w ostatni weekend czerwca w Węgierskim Debreczynie, wystartuje w Mistrzostwach Europy.
Jest to kolejny sukces zawodników na co dzień reprezentujących barwy Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai OBI Wałbrzych, którzy mają duże wsparcie swojego taty i jednocześnie Sensei Tomasza Obuchowskiego. 
P