Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Kosmiczny mecz na koniec sezonu

Na takie mecze się czeka. Za takimi meczami się tęskni. Takimi meczami się żyje. Podopieczne trenera Marka Olczyka zagrały porywające spotkanie i dały nam wiele radości. Żal, że to był ostatni występ w bieżącym sezonie.

  Wróciły z brązowym medalem

Rywalizacja toczyła się przy ogłuszającym dopingu kibiców, którzy dopisali i wypełnili Halę Wałbrzyskich Mistrzów do ostatniego miejsca. W pierwszym secie prym wiodła Patrycja Telega, która poprowadziła wrocławianki do zwycięstwa. Pewna gra na zagrywce, przyjęciu i wysoki procent skuteczności w ataku zaskoczył miejscową publikę. Nikt jednak broni nie składał, a podrażniona ambicja poniosła Chełmca do efektownej wygranej w kolejnej odsłonie. Później wałbrzyszanki poszły za ciosem i wygrały seta numer 3.

To z kolei sprawiło, że AZS przyspieszył grę. Więcej jakości w grze Telegi, Nowakowskiej, Krusiewicz i Biardy pozwoliło doprowadzić do tie-breaku. Piąty set okazał się równie emocjonujący jak wcześniejsze. Gospodynie szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, ale rywalki wcale nie czuły się podłamane. Wrocławianki wciąż parły do przodu. Wciąż szukały swoich szans. Ostateczny wynik ukształtował się dopiero po 2 godzinach i 30 minutach walki.

25 mar 2023-17:00
II Liga Kobiet | Kolejka 18
Do przerwy: 0-0 19:25, 25:12, 25:19, 20:25, 15:11
Chełmiec Wodociągi Wałbrzych
3
AZS AWF Wrocław
2
Koniec meczu
P