Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Dobry start świdnickiej młodzieży w Grand Prix Polski

GPPJ Łódź fot. Ł. Janczar

Turniej, który odbył się w dniach 14-16 kwietnia w Łodzi był drugą odsłoną cyklu Grand Prix Polski Juniorów w Curlingu.  Cykl GPPJ to ogólnopolski program o sportowo-społecznym charakterze, adresowanym do młodzieży trenującej curling.

  Wróciły z brązowym medalem

Jednym z priorytetów w tym projekcie jest promocja idei olimpijskiej oraz curlingu, jako pełnoprawnej dyscypliny sportu, a sezon 2022/23 był pilotażowym, pierwszym, w którym projekt został uruchomiony. Warto dodać, że pierwsze zawody cyklu odbyły się w marcu tego roku, w Świdnicy w ramach 2. Świdnickiego Turnieju Curlingowego.

Klub ze Świdnicy wystawił dwie drużyny, które wsparła zawodniczka z Poznańskiego Klubu Curlingowego. Drużyny zajęły ostatecznie 6 i 7 miejsce w turnieju, ale dzięki zgromadzonym punktom najprawdopodobniej Dolnośląski Klub Curlingowy zajmie drugie miejsce w klasyfikacji klubowej całego cyklu.

Drużyna ze Świdnicy fot. Ł. Janczar

Cieszę się, że nasi juniorzy tak chętnie podejmują się rywalizacji, z drużynami, które trenują dużo dłużej i posiadają lepsze możliwości treningowe. Bardzo mnie cieszy zaangażowanie i widać, że rywalizacja jest jedną z najlepszych form nauki, szczególnie w curlingu, gdzie doświadczenie odgrywa znaczną rolę. Jestem dumny z zawodników, że tak szybko odnaleźli się na hali curlingowej w Łodzi i z meczu na mecz ich gra wyglądała coraz lepiej – podsumowuje trener Bartosz Łobaza.

Mimo, że sezon na lodowisku w Świdnicy dobiegł końca, to grupa juniorska cały czas spotyka się na wspólnych treningach fizycznych i spotkaniach taktycznych.

Chcemy, w najbliższym czasie skupić się na rozwoju sekcji juniorskiej w naszym klubie. Pokazać młodym zawodnikom, że sportowcem jest się cały czas i mimo, dość krótkiego sezonu zimowego, pracę należy wykonywać przez cały rok. Przerwę wakacyjną rozpoczniemy w czerwcu, a już w sierpniu wrócimy do treningów, żeby dobrze przygotować się na Mazury Curling Festiwal, gdzie pod koniec sierpnia duża część naszych zawodników, zarówno juniorów jak i seniorów, wróci na lód i rozpocznie nowy sezon curlingowy – dodaje trener, który jest również prezesem klubu ze Świdnicy oraz reprezentantem Polski, który już za niecałe dwa tygodnie będzie reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Europy Dywizji C, gdzie Polska wraca do rywalizacji po 3 letniej przerwie, spowodowanej problemami związkowymi.

Juniorzy ze Świdnicy fot. własna

Chętnych juniorów, którzy mieli już okazję spróbować curlingu na treningach otwartych w Świdnicy albo zainteresowali się curlingiem podczas transmisji telewizyjnych z Mistrzostw Świata, klub „Dzik” zaprasza do wspólnych treningów.

P