Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Walczą o kolejny puchar

Jak co roku, tak i w tym, po sezonie ligowym drużyny młodzieżowe Chełmca Wodociągi Wałbrzych uczestniczą w rozgrywkach o Puchar Dolnośląskiej Akademii Siatkówki.

  Marchewka w Górniku

Pierwsze do boju ruszyły juniorki, które w ostatnią niedziele rozegrały inaugurujący cykl mecz z Olimpią Jawor. Wygrana stawia wałbrzyski zespół w uprzywilejowanej sytuacji przed rewanżem, który ma zostać rozegrany w maju Jaworze.

Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – KS Olimpia Jawor 3:1 (25:10, 25:21, 22:25, 25:16)

Juniorki Młodsze turniej w cyklu rozegrają 22 kwietnia w Brzegu Dolnym, gdzie rywalizować będzie aż 9 zespołów z naszego województwa. Dzień później w Ścinawce Średniej w turniejach półfinałowych wystartują zespoły młodziczek. Tegoroczny turniej w tej kategorii wiekowej będzie wyjątkowy także ze względu na rekordową ilość zespołów. W zawodach wystąpi aż 18 zespołów.

“Dolnośląska Akademia Siatkówki to projekt finansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, który ma na celu pomoc całej społeczności siatkarskiej na terenie Dolnego Śląska, poprzez realizację wielu działań m.in: specjalistycznych warsztatów trenerskich, treningów z mistrzami sportu, turniejów o zasięgu krajowym i międzynarodowym, szkoleń trenerskich, warsztatów sportowych i edukacyjnych dla dzieci oraz młodzieży.”

Chełmiec Wodociągi Wałbrzych – KS Olimpia Jawor 3:1 (25:10, 25:21, 22:25, 25:16)