Waligóra ponownie zdobyty

Po zmianie organizatora, kolejne już zawody przygotowało Stowarzyszenie Walim na Żądanie i ponownie trasa była wymagająca. Zawodnicy wystartowali na dwóch dystansach, krótszym 27 km i dłuższym 52 km odcinku.

W tegorocznych zmaganiach najszybciej oba dystanse pokonali reprezentanci Polski. Na 27 km zwyciężył Tomasz Kozieł z Kudowy Zdrój. Drugi był Michał Kur z Jeleniej Góry. Na najniższym stopniu podium stanął Mariusz Kostasz z Głuszycy.

Na pełnym dystansie najszybciej na mecie zobaczyliśmy Jarosława Zbozienia z Łącka, który całą trasę pokonał w 5 godzin i 23 minuty. Drugi Daniel Matusiak ukończył bieg w niespełna godzinę. Trzeci był Adam Sajduła. Najlepszym zawodnikiem z naszego regionu został Marcin Boruń (6:07:46) z Wałbrzycha, który ostatecznie uplasował się na wysokim 4 miejscu.

Waligóra Run Cross to bieg, z którym musisz się zmierzyć przed najtrudniejszymi biegami górskimi na świecie. Najtrudniejszy podbieg pod Waligórę (936m) ma prawie 45% nachylenia, tam na podbiegu trzeba sobie pomagać rękami. Podobnie na jak Ruprechticky Szpiczak (880m), gdzie zawodnikom towarzyszą piękne widoki na Karkonosze i Góry Stołowe. Niewątpliwą atrakcją biegu jest także podbieg na Rogowiec, gdzie znajdują się ruiny najwyżej położonego zamku w Polsce.
Bieg zaliczany jest też do klasyfikacji Ligi Biegów Górskich.