Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

29 rocznica śmierci Ayrtona Senny

Jak co roku, za nami kolejne już spotkanie ku uczczenia pamięci Ayrtona Senny, wybitnego mistrza Formuły 1, które odbyło się przy pomniku, stworzonym przy ulicy jego imienia. Była to już 29 rocznica śmierci brazylijskiego kierowcy.

  木曜コーヒー: Delicate Winter Jazz - Relaxing Winter Instrumental Jazz Music & Bossa Nova - 作業用カフェBGM 21
W procesie projektowania decydujący głos miał Jerzy Mazur, którego wizję nakreślił Stefan Romecki. Wykonaniem rzeźby zajął się Dymitr Buławka Fankidejski. Przybyli goście mogli zapoznać się z ekspozycją w Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych, gdzie możemy podziwiać eksponaty z niemal wszystkich rajdów, wyścigów z różnych części świata.
Swoje sportowe stroje, kaski, a nawet pojazdy przekazali tu wybitni mistrzowie, m.in. Krzysztof Hołowczyc, Adam Małysz, Robert Kubica, Maciej Wisławski, Xavier Panseri, Maciej Szczepaniak a nawet Nasser Al-Attiyah. Stoi tu również historyczny Star 266, którym Rajd Dakar w 1988 roku pokonywał Jerzy Mazur.
Dodatkowo podczas tegorocznego spotkania odsłonięta została tablica ku czci wszystkich sportowców, co sprawia, że miejsce nabiera większego wymiaru.