Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Szok i niedowierzanie. Dziki wygrywają z Górnikiem

Na ten mecz kibice wałbrzyskiej drużyny czekali od bardzo dawna. Mając w pamięci dwa przegrane finały i świetną dyspozycję w bieżącym sezonie, wszyscy oczekiwali zwycięstwa. Może nie łatwego, ale jednak zwycięstwa. Atmosfera na trybunach sprzyjała gospodarzom. Niesamowite wsparcie kibiców miało ponieść drużynę trenera Radomskiego. Miała, bo nie poniosła.

  SP 50 Wrocław wygrywa finał dolnośląski

Górnik zaczął bardzo udanie. Szybko zdobywane punkty przy twardej grze w obronie dało gospodarzom przewagę, która chwilami utrzymywała się na poziomie 14 punktów. Problemy biało-niebieskich dotknęły dopiero w końcówce trzeciej kwarty. Dzikom co raz łatwiej było wyprowadzać swoje zagrywki. Szybka i kombinacyjna gra przy wyjątkowej skuteczności (seria 19:0) odwróciło losy rywalizacji.

Wałbrzyszanie ulegli, co z kolei wprowadziło zebraną w hali publiczność w konsternację. Niski procent skuteczności i duża liczba strat budzi jednak wątpliwości, co do odpowiedniego doboru planu na mecz z warszawską drużyną. Szansa na rewanż już w niedzielę o godz. 19:00.

Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych – Dziki Warszawa 66:73 (24:13, 17:19, 16:20, 9:21)

Górnik: Kordalski 14, Chidom 11, Sitnik 10, Niedźwiedzki 9
Dziki: Aleksandrowicz 14, Bartosz 14, Motel 12, Czujkowski 10

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1-0 dla Dzików

P