Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Włókniarz Głuszyca w imponującej formie 

Mecze Wałbrzyskiej Serie A potrafią zaskakiwać. W 25 kolejce na najwyżej położonym w Polsce naturalnym stadionie Szczyt starał się zaskoczyć aktualnego wicelidera z Głuszycy. Zacięta rywalizacja zapowiadała duże emocje. Włókniarz okazał się jednak wytrawnym bokserem, któremu udało się perfekcyjnie wypunktować rywala, unikając jednocześnie najmocniejszych ciosów.

  Górnik rozbity przez Orła

Mecz od samego początku był ciekawym widowiskiem. Szczyt starał się trzymać przeciwnika wysokim pressingiem, odbierając piłkę w środkowej strefie boiska. Odważna gra mogła dać gospodarzom prowadzenie, ale świetnej sytuacji nie wykorzystał Paweł Zasada. Wygrany pojedynek Łukasza Guta z zawodnikiem Szczytu, dodał jego kolegom impulsu do jeszcze większego wysiłku.

Włókniarz Głuszyca konsekwentnie atakował, wykorzystując każdą okazję do zdobycia bramki. Ich starannie opracowane akcje ofensywne przyniosły efekty. Dwie szybko zdobyte bramki pozwoliły na spokojniejszą grę, ale to i tak nie zmieniło nastawienia Szczytu. Rafał Lipiński dwoił się i troił by wypracować drużynie sytuacje strzeleckie.

Mimo starań na posterunku stał Łukasz Gut. Bramkarz gości ratował swój zespół od utraty bramki także w drugich 45 minutach. Wygrywane pojedynki sprawiły, że Włókniarz grał co raz odważniej i co raz częściej zagrażał Szczytowi. W końcu worek z bramkami się rozwiązał. Zawodnicy wykazali się indywidualnymi umiejętnościami, umożliwiając zdobycie kolejnych bramek.

Zwycięstwo nad Szczytem Boguszów Gorce nie tylko przyniosło radość kibicom, którzy tłumnie zjawili się na trybunach, ale również utrzymało Włókniarza Głuszyca na drugim miejscu w tabeli rozgrywek.

20 maj 2023-17:00
Do przerwy: 0-2
Szczyt Boguszów-Gorce (b)
0
Włókniarz Głuszyca
6
Koniec meczu
P