Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Złote Dziewczyny z Piętnastki 

Podczas Mistrzostw Dolnego Śląska w Czwórboju Lekkoatletycznym rozgrywanych 18 maja na stadionie w Oleśnicy reprezentantki Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 im. Jana Kochanowskiego w Wałbrzychu zdobyły pierwsze miejsce i tytuł Mistrzyń Dolnego Śląska.

  Koszykarze dwukrotnie lepsi od Kotwicy

Jest to ogromny sukces, a zarazem niespodzianka  ponieważ uczennice Piętnastki rywalizowały ze starszymi od siebie koleżankami ze szkół dolnośląskich. Zwycięstwo w zawodach wojewódzkich uprawnia do startu w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 5-7 czerwca w Aleksandrowie Łódzkim.  

Czwórbój lekkoatletyczny to wymagająca dyscyplina, ponieważ trzeba wykazać się w niej dużą wszechstronnością. Konkurencje wchodzące w skład czwórboju to bieg sprinterski na 60 metrów, rzut piłeczką palantową, skok w dal oraz bieg na 600 metrów.   Po raz kolejny Szkoła zbiera owoce doskonałej współpracy z LKS Górnik Wałbrzych, albowiem wszystkie reprezentantki są na co dzień zawodniczkami wyżej wymienionego klubu lekkoatletycznego i trenują pod okiem trenera Janusza Stysia.  

Złoto zdobyły: Maja Kałendek, Michalina Burczyńska, Julia Sabała, Hania Hoffman, Gabrysia Semeniuk i Anastazja Płachta. Opiekunem dziewczynek była pani Beata Ostrowska.   Szkoła pragnie podziękować Radzie Miasta Wałbrzycha oraz rodzicom zawodniczek za umożliwienie wzięcia udziału w zawodach.

P