Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

II Świebodzicka Piątka&Dycha za nami

W niedzielę, 21 maja, Rynek w Świebodzicach wypełnił się miłośnikami biegów. Świetnie i bardzo profesjonalnie zorganizowana po raz drugi przez Stowarzyszenie GVT Training impreza zgromadziła kilkuset zawodników.

  Wystartowała długo wyczekiwana Liga NFL Flag Poland

Wszystkich powitał serdecznie Burmistrz Miasta Paweł Ozga, który podziękował za ogromną frekwencję, życzył powodzenia i podkreślił, że takie wydarzenia pokazują, jak wielką moc mają Świebodzice. Jako pierwsza wystartowała Świebodzicka Piąteczka & Dyszka 2023. Dzieci pobiegły na krótkich dystansach dostosowanych do wieku. Rywalizacja była wyrównana, a młodym zawodnikom uśmiech nie znikał z twarzy. W samo południe wystartowały biegi główne na 5 i 10 km. Trasa prowadziła ulicą z Rynku Kopernika, Strzegomską, przez dzielnicę Ciernie, a następnie wracała do Rynku.

Wzdłuż całej trasy przygotowane zostały strefy kibica, zorganizowane przez szkoły i przedszkola. Dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie nie tylko zagrzewali biegaczy do walki, ale również rozdawali spragnionym wodę. Doping był ogromny, a piękna słoneczna pogoda sprzyjała dobrej zabawie. Na dystansie 5 kilometrów wśród mężczyzn najlepszy okazał się Dariusz Szczepanik z Pszenna, drugi był Michał Liberadzki z Poznania, a ostatnie miejsce na podium zajął Jacek Zgłobicki z Kamiennej Góry.

W kategorii kobiet zwyciężyła Olga Ochal z Bydgoszczy, za nią w klasyfikacji kobiet znalazły się Małgorzata Kułakowska ze Świdnicy i Edyta Gardecka z Wałbrzycha. Dziesięciokilometrową trasę jako pierwszy ukończył Jan Kaczor z Wałbrzycha, na drugim stopniu podium stanął Dzmitry Prudnikau z Wrocławia, a trzeci był Krzysztof Biel z Jaśkowic. Wśród kobiet triumfowała Julita Sikora z Ligoty Pięknej (45:19), za nią znalazła się Karolina Potoniec z Rogoźnicy, a trójkę najlepszych dopełniła Sylwia Suszko z Lubina.

Dodatkowym punktem w porównaniu do pierwszej edycji były biegi sztafet. Do rywalizacji stanęło 27 zespołów, w tym drużyna Miejskiej Biblioteki Publicznej, Urzędu Miejskiego i OSIR-u, ZGK Spółka z o.o. oraz Zespołu Szkół. Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie: https://zapisy.inessport.pl/index.php?idm=15

źródło i fot. swiebodzice.pl

P