Nówka odpada z walki o IV ligę!

Bolesna porażka Górnika Nowe Miasto w Bystrzycy Kłodzkiej praktycznie przekreśla szansę na zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Okręgowej.

Walczyły w Miliczu

Spotkanie rozpoczęło się obiecująco dla obu stron, ale to Bystrzyca Kłodzka okazała się wyjątkowo skuteczna. Już w 7 minucie po błędzie defensywy gości, sędzia podyktował wątpliwy rzut karny dla Polonii i niedługo później wałbrzyszanie przegrywali już 0:1.

Po stracie bramki staraliśmy się szybko odpowiedzieć. Udało nam się nawet stworzyć kilka sytuacji bramkowych, ale to gospodarze wykorzystali błędy naszej defensywy i do przerwy przegrywaliśmy trzema bramkami. Można to było jeszcze odwrócić i wierzę, że gdyby nie sytuacja z 46 minuty spotkania, udałoby się to zrobić – mówił po meczu Wojciech Błażyński.

Sytuacja, o której wspominał trener zespołu z Wałbrzycha, to bardzo głupie zachowanie Jakuba Błaszczyka, który nie dość, że tego dnia zawinił przy dwóch bramkach, to jeszcze osłabił zespół otrzymując czerwoną kartkę za ostentacyjne pociągnięcie rywala za koszulkę. Od tego momentu Górnik nie potrafił się pozbierać i pomimo prób nie udało się w sposób przekonywujący zagrozić bramce gospodarzy.

Trener Górnika Nowe Miasto nie krył swojego rozczarowania po meczu. Nie chciał też oceniać na gorąco występu swoich podopiecznych. Zwrócił jednak uwagę, że po tej porażce jego zespół stracił szansę na wywalczenie awansu i będzie do końca musiał walczyć o utrzymanie 2 pozycji w tabeli. Jego zespół na 2 kolejki przed końcem sezonu, traci do lidera 5 punktów, ale już nad trzecim zespołem zostało zaledwie 3 punkty przewagi.