Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Marcin Domagała poza Górnikiem

Po zakończeniu sezonu i spadku Klub Piłkarski Górnik Wałbrzych nie przedłużył umowy z dotychczasowym szkoleniowcem i Marcin Domagała przestał pełnić funkcję trenera pierwszego zespołu.

  Ruszyła Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Trener rozstaje się z Górnikiem po czterech sezonach owocnej współpracy, kończąc rozgrywki na wysokim 11 miejscu w rozgrywkach Dolnośląskiej 4 Ligi. Prowadząc najmłodszy zespół w rozgrywkach, biało-niebiescy pod jego wodzą zdobyli 37 punktów, odnosząc 11 zwycięstw. Wałbrzyszanie czterokrotnie kończyli zawody dzieląc się z rywalem punktami. W 14 spotkaniach wygrywali przeciwnicy.

Podopieczni trenera Marcina Domagały zdobyli w rozgrywkach 46 bramek, 66 razy musieli piłkę z bramki wyciągać. Naboleśniejszą porażką było 1:8 w Dzierżoniowie. Najwyższym zwycięstwem 3:0 z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki. Najbardziej dramatycznym spotkaniem, można uznać potyczkę z Galakticos Solną (4:3), gdzie Górnikowi udało się odnieść cenne zwycięstwo.

Wcześniej trenerowi udało się uzyskać awans z A klasy do Ligi Okręgowej i następnie do 4 Ligi. Po reorganizacji rozgrywek, zespołowi nie udało się utrzymać 4-ligowego bytu i w przyszłorocznych rozgrywkach zobaczymy Górnika w Lidze Okręgowej.

P