Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Wyścig szczurów 

Zgadzacie się z apelem działaczy klubu Gwarek Wałbrzych!

  Paweł Orawiec w Zdroju

Dzisiejszego dnia zwracamy się z do wszystkich managerów, dyrektorów, trenerów czy też prezesów. Drodzy “działacze sportowi”, magnaci polskiej piłki, zachęcamy, aby we wszelkich sprawach transferowych naszych zawodników chociaż spróbować skontaktować się z ich klubem macierzystym.

Chodzi nam w szczególności o:
– zaproszenie na testy
– zaproszenie na mecz
– zaproszenie aby pooglądać trening
– zaproszenie na pogawędki itd.

To co dzieje się w piłce lokalnej i nie tylko jest chore i psuje więzi między klubami i ogólny obraz piłki nożnej. Z szacunku do osób co wychowują i trenują młodych zawodników, ale i z czystej ludzkiej przyzwoitości warto zadzwonić do klubu, porozmawiać.

Pisanie do dzieci wiadomości na messengerze typu ” nie mów w klubie, ale przyjdź na trening”, czy też ” zapraszamy na testy” jest mało profesjonalne. Taka komunikacja, już na starcie uniemożliwia partnerstwo i normalne stosunki między klubami. Warto się zastanowić, czy uważając się za poważną instytucję, jakikolwiek klub powinien tak robić?

Naszym zdaniem działa to wręcz na odwrót, zamiast szukać drogi na skróty, może warto skupić się na szkoleniu i wychowaniu swoich zawodników, a nie tracić czas na nagabywanie zawodników z innego klubu?

Mimo wszystko dziękujemy za tak mocne zainteresowanie naszymi zawodnikami. Pragniemy stanowczo zaprotestować i zaznaczyć, że nasi młodzi piłkarze mają gdzie trenować, z treningu na trening się rozwijają i mają do tego coraz to lepsze warunki.
Może nie jesteśmy tak wielcy jak inni, ale tworzymy własną historię.
Bo przecież Gwarek/Diament to brzmi DUMNIE!!!

Ze sportowym pozdrowieniem
KP Gwarek Lombi.com Wałbrzych.

źródło: FB KP Gwarek Lombi.com Wałbrzyc