Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Fijałkowski na kolejny sezon

W Górniku Nowe Miasto na kolejny sezon zostaje również Jakub Fijałkowski.

  Ratajczak z Jerzykiem poprowadzą Chełmca
Kuba to wychowanek GKS Zagłębie Wałbrzych. Przygodę z GNM zaczął w wieku 18 lat – i tak raz grał u nas, później znów w Zagłębiu. Wrócił w rundzie wiosennej i mam nadzieję, że już z nami zostanie. Kuba jest bardzo sprawnym motorycznie zawodnikiem jest szybki. A do tego ma coś takiego w sobie, że ta piłka na boisku po prostu go szuka. Potrafi stworzyć wiele naprawdę dobrych sytuacji, które są niebezpieczne dla przeciwnika. I jest naprawdę problematyczny dla obrońców przeciwnej drużyny. Nie boi się walczyć o piłkę i przepychać między obrońcami – mówi Wojciech Błażyński.
Trener wałbrzyskiego zespołu uważa też, że młodemu napastnikowi, do zdobywania większej liczby bramek, potrzeba odrobinę więcej spokoju.
Uważam, że gdy będzie miał trochę więcej spokoju i koledzy z drużyny, zrozumieją, że nie każda jego sytuacja musi zostać zakończona bramką, odpali się jeszcze bardziej. Czasami mam wrażenie, że to ja wierzę bardziej w niego, niż on sam w siebie. A uważam, że jest to zawodnik, który noże być na początku tabeli strzelców. Jest bardzo zaangażowany. Na każdym treningu, meczu widzę, jak wiele z siebie daje. Do tego jest bardzo koleżeński i lubiany w drużynie. Ma duże poczucie humoru. Jako pierwszy skorzystał z pomocy naszej fizjo – Pani Igi i śmiejemy się zawsze, że za nim poszła fala wizyt – tak dobrą opinię jej wystawił, że każdy chce ją poznać i są gotowi (na czele z Kubą) symulować wszelkie możliwe dolegliwości – dodaje szkoleniowiec.
Moja współpraca z Górnika Nowe Miasto zaczęła się faktycznie od wizyty Kuby. I na szczęście, bo już na wstępie mnie tak rozbawił, że jedynie zachęcił do współpracy z drużyną. Muszę przyznać, że jest konsekwentny – wykonuje wszystkie ćwiczenia, bo widzę różnicę podczas każdej wizyty. Jest bezpośredni i uśmiechnięty i tak pięknie nazywa mnie Ciocią Igą. Współpraca z nim, to przyjemność – mówi Iga Olszewska.