Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Porażka na inaugurację

W meczu Górnika Nowe Miasto z Moto Jelcz Oławą zobaczyliśmy absolutnie wszystko. Genialne akcje, piękne bramki, obronione rzuty karne, żółte i czerwone kartki. Ambitna postawa nie pozwoliła jednak gospodarzom wywalczyć punktów. Te w komplecie powędrowały do Oławy.

  Czarni wracają do treningów

Historyczny mecz podopiecznych trenera Wojciecha Błażyńskiego miał wyglądać inaczej. Dużo bardziej doświadczeni goście mieli wałbrzyską drużynę zmieść z powierzchni ziemi. Przewidywania ekspertów okazały się jednak mylne i walka o punkty trwała przez pełne 90 minut rywalizacji.

To było prawdziwe święto – prawie 500 kibiców. Asysta meczowa naszej Akademii GNM. Mnóstwo znajomych twarzy – rodzinne popołudnie. To był pięknie zagrany mecz. Mecz zawodników, którzy nie mają praktycznie żadnego ligowego doświadczenia. Zawodników, którzy nie grali wyżej niż okręgówka (w większości). Mecz drużyny, której średnia wieku oscyluje między 20 a 21 (jak Maniek w składzie to bliżej 21 a jak Krystian to bliżej 20). To był mecz, który zapamiętamy na długo! – czytamy na stronie klubu z Wałbrzycha.

Z perspektywy kibica warto pochwalić młodych graczy z Wałbrzycha za podjęcie rękawicy i walkę do końca. Szkoda niewykorzystanych szans Sebastiana Misiułajtysa, ale przecież goście tych stworzyli sobie kilkanaście. Piłkarze z Oławy mieli jednak tego dnia jeszcze jeden problem – Fabian Chrebela. Dwa obronione rzuty karne i kilka świetnych interwencji. Bramkarz Górnika Nowe Miasto zaczarował bramkę do tego stopnia, że Janusz Gancarczyk nie potrafił strzelić do pustej bramki. Ostatecznie wygrało doświadczenie. Punkty pojechały do Oławy, ale występ drużyny z Wałbrzycha pozwala z optymizmem spoglądać w przyszłość.

Pierwsza kolejka za nami. Bardzo fajnie nas tutaj gospodarze przyjęli. Fajny, ciekawy zespół, chcący grać w piłkę. Co do nas, to wiadomo, że w tej fazie brakuje nam jeszcze skuteczności. Nasz zespół stworzył kilkanaście sytuacji bramkowych. Dwa karne niestrzelone, ale trudno, bywają i takie mecze – mówił po meczu trener Zbigniew Smółka.

[anwpfl-match match_id=”29748″ club_last=”” club_next=”” layout=”” sections=”” show_header=”1″]