Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Czarni z optymizmem przed startem sezonu

Przygotowania do sezonu zakończone. Już 15 sierpnia do gry ruszą zawodnicy występujący na boiskach Wałbrzyskiej Serie A. Jak poradzą sobie Czarni Wałbrzych? Najstarszy zespół w naszym mieście bardzo się wzmocnił, co sugeruje, że może osiągnąć dobre rezultaty.

  Konrad Dawdo zagra w Tychach

Co przed startem rozgrywek powiedział prezes jednego z najbardziej lubianych klubów w regionie?

Jest to na pewno trudne lato dla nas. W przerwie między sezonami opuściło nas aż 6 graczy z podstawowego składu i budowę kadry trzeba było rozpoczynać praktycznie od początku. Tu muszę podziękować pozostałym zawodnikom, którzy mimo trudnej sytuacji personalnej i niepewnej przyszłości zaufali nam i zdecydowali się dalej reprezentować barwy Czarnych. Trzeba też pochwalić ich za wykonanie ogromu pracy, żeby namówić swoich kolegów (niektórzy również członków rodziny) do tego, aby dołączyli do Czarnych. Dzięki temu w pierwszym sparingu zagrało aż 8 nowych zawodników, a prawdopodobnie wzmocni nas jeszcze 2 kolejnych. Część z nich to osoby gotowe praktycznie z marszu do gry w pierwszym składzie, natomiast niektórzy wracają po dłuższej przerwie i będzie potrzeba trochę czasu, żeby ich odbudować. Są to jednak zawodnicy o wysokich umiejętnościach, często z doświadczeniem z gry w wyższych ligach i na pewno w dalszej perspektywie będą wzmocnieniem naszej drużyny. Takich historii, gdy ktoś przychodzi po kilku latach przerwy w grze w piłkę i dzięki ciężkiej pracy staje się ważnym elementem zespołu, mieliśmy w ostatnich sezonach już kilka i zdecydowanie cieszą one dużo bardziej niż “galaktyczne transfery” przeprowadzane często np. przez naszych ligowych rywali. Reasumując, luki w drużynie zostały uzupełnione, ale czy będziemy lepsi, słabsi czy na podobnym poziomie, co w poprzednim sezonie, okaże się oczywiście w trakcie rozgrywek ligowych. Póki co jesteśmy z trenerem ostrożnymi optymistami – mówił Tomasz Stasiński

Skład zespołu

Bramkarz:
Bartłomiej Rudnicki (1996)

Zawodnicy z pola:
Maciej Wojtko (1998), Alan Sowik (2000), Sebastian Wszeborowski (1995), Patryk Motak (1991), Patryk Dajerling (2003), Tadeusz Chodacki (1976), Wojciech Korulczyk (2000), Piotr Kula (1982), Patryk Szkudlarek (1994), Bartosz Supik (1990), Patryk Marszałek (1991), Tomasz Kulik (2002), Marcin Kulik (2004), Daniel Malanowski (1999), Łukasz Misiak (1988), Grzegorz Kiercz (1997), Miłosz Olejniczak (1987), Przemysław Rachwalski (1996), Tobias Anadi (2001), Denys Fedenchenko (1995), Bartłomiej Kulik (1980), Marcel Grudziński (2002), Sylwester Wieczorek (1999), Kamil Mrozowski (1996)

Trener: Leszek Derewecki
Asystent trenera: Dawid Darmochwał

Odeszli: Łukasz Fiszer, Kamil Szarek, Dawid Budzyński (Vamos Wrocław), Aleksander Jurkowski (MKS Szczawno-Zdrój), Stanislav Vishnitskyi (Górnik Wałbrzych), Sylwester Dziadkiewicz (Zieloni Mokrzeszów)

Przyszli: Piotr Kula (Szczyt Boguszów-Gorce), Marcin Kulik (Górnik Wałbrzych), Daniel Malanowski (MKS Szczawno-Zdrój), Tobias Anadi (Jeziorka Zakrzów), Przemysław Rachwalski (Lesk Sędzisław), Patryk Szkudlarek, Tomasz Kulik, Miłosz Olejniczak, Denys Fedenchenko (wolni zawodnicy)