Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Trudny wybór Cezarego Kuleszy – kto zostanie nowym selekcjonerem?

W środę o godzinie 12:00 poznamy nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Po ostatnim zgrupowaniu Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że Fernando Santos przestał pełnić funkcję trenera drużyny narodowej. Kto będzie nowym wyborem Cezarego Kuleszy?

Trudne położenie reprezentacji Polski

 

Od razu po losowaniu wśród kibiców, a także ekspertów, zaczęły pojawiać się opinie, że biało-czerwoni do trafili do jednej z najłatwiejszych grup i awans do turnieju finałowego powinien być jedynie formalnością. Z perspektywy czasu widać jednak, że takie głosy były mocno przestrzelone. Być może usłyszeli je również reprezentanci Polski, którzy wyraźnie zlekceważyli reprezentację Mołdawii wyjazdowym spotkaniu.

 

Ogólnie jednak wróćmy do początku, eliminacje w wykonaniu reprezentacji Polski rozpoczęły się od wyjazdowego spotkania z Czechami. Już w pierwszych minutach tej rywalizacji biało-czerwoni otrzymali dwa nokautujący ciosy, po których nie pozbierali się aż do zakończenia spotkania. Polska ostatecznie wyjechała z Pragi z zaledwie jednym strzelonym golem i aż 3 straconymi. Tym samym po pierwszym spotkaniu Polacy mieli na koncie zero wywalczonych punktów i stanęli przed szansą na odbudowę pozycji w tabeli przeciwko reprezentacji Albanii.

 

Drugie spotkanie w eliminacjach było już o wiele łatwiejsze, ponieważ Polacy poradzili sobie w starciu z Albanią. Przeciwnik tak naprawdę nie stworzył sobie w tym meczu realnych okazji do zdobycia gola, ale wygrana nie przyszła nam łatwo. Polacy musieli się sporo namęczyć, aby ostatecznie wypracować gola w tym meczu.

 

Sytuacja naszego zespołu najbardziej skomplikowała się podczas drugiego zgrupowania, w którym reprezentacja Polski najpierw zagrała towarzysko z Niemcami, a następnie na wyjeździe zmierzyła się z Mołdawią. Fernando Santos w wywiadach przekonywał, że sparing nic dla niego nie znaczy, ale wie, że Polacy są mocno nastawieni na starcia z Niemcami. Biało-czerwoni ostatecznie wygrali z wyżej notowanym przeciwnikiem, ale tak kolorowo nie było już podczas meczu eliminacyjnego w Mołdawii. Polska rozpoczęła to spotkanie od dwubramkowego prowadzenia do przerwy, jednak po zmianie stron sytuacja całkowicie się odmieniła. Ostatecznie to ekipa gospodarzy wywalczyła 3 punkty w tym meczu, ku zaskoczeniu większości kibiców i ekspertów.

 

  Przedtreningówki Pompujące: Kluczowe Informacje o Ich Działaniu

Na tym etapie stało się jasne, że Polacy podczas kolejnego zgrupowania potrzebują kompletu punktów, a zwłaszcza zwycięstwa nad reprezentacją Albanii. O ile spotkanie z Wyspami Owczymi było kalkulowane jako pewna wygrana, o tyle na Stadionie Narodowym było o wiele trudniej, niż można było się spodziewać. Najważniejsze było jednak to, że Polska wywalczyła w tym spotkaniu komplet punktów. Weryfikacja miała jednak nadejść już po kilku dniach podczas wyjazdowego starcia z Albanią. Ostatecznie okazała się ona bardzo bolesna dla reprezentacji Polski, ponieważ biało-czerwoni przegrali na wyjeździe z tym przeciwnikiem. 

Aktualna sytuacja reprezentacji Polski:

 

  • Polacy wygrali tylko 2 z 5 meczów w eliminacjach mistrzostw Europy.
  • Polska przegrała wszystkie 3 spotkania wyjazdowe w eliminacjach Euro.
  • Polacy mają komplet zwycięstw przed własną publicznością w tegorocznych eliminacjach.
  • Reprezentacja Polski potrzebuje wygranej Albanii z Czechami, aby pozostać zależna od siebie.

 

Co dalej z awansem?

 

Nie ma wątpliwości, że awans na mistrzostwa Europy rozgrywane w Niemczech to bardzo ważne zadanie dla biało-czerwonych. Matematycznie nie jesteśmy już zależni tylko od siebie, ponieważ musimy liczyć na to, że Albania wygra spotkanie przed własną publicznością z Czechami, aby Polska ponownie miała szansę na wywalczenie awansu przy wygraniu wszystkich pozostałych meczów. Możliwy jest jednak scenariusz, w którym reprezentacja Czech wygrywa na wyjeździe z Albanią, a wtedy nasza sytuacja mocno się komplikuje.

 

Potencjalnie nadal możliwy będzie awans przy użyciu ścieżki barażowej, ale w tym momencie nie wiadomo, kto może tam trafić. Nadal niewykluczone, że reprezentacja Włoch przegra rewanż z Ukrainą i sytuacja w barażach może się skomplikować.

Zamów transmisję LIVE, Sportowy Wałbrzych

Tabela grupy:

 

  1. Albania – 10 punktów
  2. Czechy – 8 punktów
  3. Mołdawia – 8 punktów
  4. Polska – 6 punktów
  5. Wyspy Owcze – 1 punkt

SuperPrzewaga na pozostałe mecze w eliminacjach!

 

Reprezentacja Polski w eliminacjach mistrzostw Europy ma do rozegrania jeszcze 3 spotkania. Podczas następnego zgrupowania biało-czerwoni zagrają na wyjeździe z Wyspami Owczymi, a następnie zmierzą się przed własną publicznością z Mołdawią. W obu tych meczach aktywna będzie promocja SuperPrzewaga. To właśnie ta kampania uratowała kupony klientów, którzy postawili na wygraną Polski podczas pierwszego meczu z Mołdawią. Przypomnijmy, że wtedy biało-czerwoni wyszli na dwubramkowe prowadzenie, aby ostatecznie przegrać to spotkanie. Na podstawie zasad promocji przy obstawieniu wyników głównych aktywuje się SuperPrzewaga, jeśli typowana drużyna wyjdzie na dwubramkowe prowadzenie, wtedy, bez względu na końcowy wynik rywalizacji, twój zakład zostaje rozliczony jako trafiony.

  নতুন বউ আজ প্রথমবার শ্বশুরবাড়ি এল..কতদিনের অপেক্ষার আজ অবসান হলো

 

Kto wie, być może również w rewanżu SuperPrzewaga uratuje potencjalne kupony klientów obstawiających na wygraną reprezentacji Polski.

 

Z kim na ławce Polska będzie walczyć o awans?

 

W tym momencie nadal nie zostało ogłoszone nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Aktualne doniesienia wskazują jednak, że już w środę o godzinie 12:00 kibice, a także dziennikarze poznają nazwisko nowego szkoleniowca. Na podstawie kursów przygotowanych przez zakłady bukmacherskie widać, że największe szanse na objęcie tego stanowiska mają Michał Probierz, a także Marek Papszun. Prawdopodobnie pomiędzy tymi trenerami, którzy w ostatnich latach pracowali na boiskach Ekstraklasy, rozstrzygnie się kwestia nowego selekcjonera.

 

Opinie kibiców, a także dziennikarzy wskazują, że lepszym wyborem powinien być Marek Papszun, który w ostatnich latach święcił sukcesy na boiskach Ekstraklasy jako trener Rakowa Częstochowa. Papszun jest aktualnie wolnym agentem, dlatego też może z miejsca objąć stery w reprezentacji Polski.

 

W teorii Michał Probierz również nie będzie potrzebował wiele czasu, aby potencjalnie zmienić swoje stanowisko, ponieważ jest aktualnie zatrudniony w szeregach Polskiego Związku Piłki Nożnej jako trener reprezentacji młodzieżowej. Probierz ma przewagę nad swoim przeciwnikiem, w tym, że dobrze zna się z Cezarym Kuleszą i współpracował z nim już w barwach Jagiellonii Białystok. Zakłady bukmacherskie Superbet mają ofertę na to wydarzenie.

 

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

 

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.