Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Nówka przegrywa w Złotoryi

Nie takiego obrotu sprawy spodziewali się kibice Górnika Nowe Miasto. Wałbrzyszanie jechali tam po komplet punktów. Wrócili z niczym.

  Jakub Krzpiet w kadrze na Mistrzostwa Europy

Przed meczem przestrzegaliśmy przed lekceważeniem zespołu ze Złotoryi. Wiele klubów bardzo męczyło się grając z miejscowym Górnikiem, zaznaczając w pomeczowych komentarzach, że nie jedna drużyna zgubi w tej rywalizacji punkty. Prorocze słowa trenera Smółki z Oławy okazały się przykre dla zespołu prowadzonego przez Wojciecha Błażyńskiego.

Jego podopieczni zostali zdominowani przez gospodarza, który szybko narzucił swój rytm gry. Szybko też objął prowadzenie, które dodatkowo udało się jeszcze przed przerwą podwyższyć. Po zmianie stron Górnik zaatakował, ale błędy w defensywie dały miejscowej drużynie jeszcze jedną bramkę.

Wałbrzyszanie musieli zadowolić honorowym trafieniem Mateusza Wroczyńskiego. Martwić może czerwona kartka Alexa Szymskiego, który był gwarantem spokoju w grze obronnej. Pauza młodego defensora będzie sporym osłabieniem drużyny. Szczególnie, że kolejnym przeciwnikiem będzie Lechia Dzierżoniów.

Górnik Złotoryja – Górnik Nowe Miasto 3:1 (2:0)

P