Polonia nie dała Górnikowi rady

Za nami bardzo ciekawe spotkanie, w którym do połowy 3 kwarty, Górnik miał wszystko w swoich rękach. Bajka trwała, ale dużo nie brakowało, by nie było happy endu.

Górnik Toyota Wałbrzych w ćwierćfinale Mistrzostw Polski!

Biało-niebiescy zaczęli mecz od kilku udanych interwencji w obronie, co przełożyło się na dobrą grę pod koszem rywala. Górnik prowadził 6:0, 10:2, 15:7. Pewna gra zmącona została kilkoma stratami, po których goście z Warszawy zbliżyli się na 4 punkty. Nie zmieniło to jednak nastawienia wałbrzyskiej drużyny. Gospodarze rozpędzali się dość wolno, ale gdy już włączyli wyższy bieg, zbudowali przewagę aż 19 punktów.

Po zmianie stron gra się wyrównała. Polonia szukała sposobu na zmniejszenie strat. Górnik próbował utrzymać wynik, ale od stanu 52:34 (+18) warszawski zespół zaczął zbliżać się ze zdwojoną siłą. Dość powiedzieć, że ostatnie minuty 3 kwarty gospodarze przegrali 1:12, a całą kwartę 7:20.

Katastrofalna postawa sprawiła, że ostatnie 10 minut rywalizacji zaczynaliśmy od wyniku 53:47. Czarne Koszule grały ambitnie i dużo im nie brakowało by wyrównać stan rywalizacji. Gdy w połowie kwarty wynik stopniał do 2 punktów (59:57) wydawało się, że to Polonia przejmie inicjatywę. Wtedy jednak wałbrzyscy zawodnicy pokazali charakter. W trzech kolejnych akcjach odskoczyli na 6 punktów. Gdy przewaga zmalała do 3 uciekli na 7 oczek. I tak graliśmy już do końca.

Gościom nie pomogły faule w końcówce, ani wyjątkowa forma Motela (23 pkt, 4 zb, 6 as). Dobrą skutecznością popisał się również Kuzkow, który skończył mecz z 17 punktami na koncie. Wałbrzyszanie mogli pochwalić się dobrym występem Niedźwiedzkiego (18 pkt, 6 zb, 2 as), Dawdo (13 pkt, 10 zb, 2 as), Jacksona (11 pkt, 7 zb, 4 as), Hana (10 pkt, 3 ab, 1 as).

Górnik Zamek Książ Wałbrzych – Polonia Warszawa 73:66 (18:14, 28:13, 7:20, 20:19)
Górnik: Niedźwiedzki 18, Dawdo 13, Jackson 11, Han 10
Polonia: Motel 23, Kuzkow 17, Kierlewicz 9