Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Na dzień dobry Częstochowa

Pierwszy mecz sezonu wałbrzyszanki zagrają już w najbliższą sobotę w Nysie, gdzie formę Chełmca sprawdzi jeden z lepszych zespołów poprzednich rozgrywek. Pierwszym domowym spotkaniem będzie pojedynek z faworytem do awansu, Silesią Częstochowa, która z kolei zjawi się w Hali Wałbrzyskich Mistrzów 14 października.

  Koszykarze dwukrotnie lepsi od Kotwicy

Sobotnie mecze podopiecznych trenera Marka Olczyka już teraz elektryzują fanów siatkówki. Mecz w Nysie otworzy bieżące rozgrywki i co chyba ważniejsze pokaże nam w jakiej dyspozycji jest obecnie zespół. Rok temu Chełmiec w hali przeciwnika przegrał 1:3. Liczymy na to, że tym razem wynik będzie korzystniejszy. Wygrana z NTSK zapewne pozwoliłaby lepiej podejść do kolejnej, wydaje się dużo trudniejszej batalii.

Mecz z Silesią Częstochowa będzie pierwszym domowym spotkaniem Chełmca w rozgrywkach II Ligi. Rok temu to Silesia wracała do domu z kompletem punktów. Okres przygotowawczy przyniósł nam jednak sporo zmian. W Wałbrzychu nie ma już Kacpra Jesiołowskiego, który pełnił rolę drugiego trenera. Nie ma też kilku zawodniczek. Mamy jednak w składzie nowe twarze.

Trener Marek Olczyk jeszcze miesiąc temu narzekał, że bardzo chciałby uzupełnić braki na jednej pozycji. Nie zdradzimy na jakiej. Będziemy jednak się bacznie przyglądać jak ten problem został rozwiązany. Pierwszy test 7 października w Nysie. My zapraszamy na spotkanie z Silesią Częstochowa. Mecz w Hali Wałbrzyskich Mistrzów już 14 października o godzinie 19:00.

P