Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Dobrosław Kowalski nie zwalnia tempa!

Dobrosław Kowalski, piłkarski freestyler, żongler, rekordzista polski i świata, częsty gość programów emitowanych na Sportowy Wałbrzych TV konsekwentnie realizuje swoje piłkarskie pasje jako zawodnik a teraz także jako animator piłkarskich eventów.

  Construí 5 Bases SECRETAS Para HUIR de un ACOSADOR!

Jedlinianin, mający na koncie m.in. rekordy w żonglerce piłką nożną a także piłką do rugby i piłeczką tenisową, postanowił zmierzyć się z kolejnymi, rzucając wyzwanie innym rekordzistom z całego świata. Jeszcze w październiku planuje pobicie trzech rekordów: 21.10. w Starych Bogaczowicach podejmie próbę pobicia rekordów w żonglerce piłką do futbolu amerykańskiego w konkurencji “najwięcej podbić w ciągu minuty” (aktualny rekord Guinness’a to 106 podbić). Tego samego dnia spróbuje też pobić własny rekord w żonglerce piłeczką tenisową ramionami (118 podbić) ustanowiony w 2019 roku w Łodzi podczas Festiwalu Sztuk Ulicznych Hokus-Pokus.

Oba rekordy w przypadku ich pobicia będzie można uznać za rekordy świata choć nie będa monitorowane i weryfikowane przez Biuro Rekordów Guinness’a. Skąd taka możliwość?

 

Dobrosław tłumaczy i przybliża ideę swojego nowego przedsięwzięcia – Powołuję do życia organizację mającą na celu monitorowanie i weryfikację rekordów w żonglerce różnymi piłkami i w piłkarskim freestyle’u – Keepie-uppie League of Champions. Oczywiście marka Rekordów Guinness’a jest bardzo prestiżowa i znana na całym świecie ale są też inne organizacje archiwizujące rekordy i niektóre wyniki uzyskane pod ich auspicjami związane z żonglerką są lepsze niż te z księgi Guinness’a. Ideą mojej organizacji jest pewna unifikacja tych rekordów tak jak np. ma to miejsce w boksie kiedy mistrzowie różnych federacji od czasu do czasu walczą o bardzo prestizowy, zunifikowany tytuł mistrzowski. Przy czym kryteria (formalne i techniczne) pobicia rekordów z moją organizacją będą jeszcze bardziej restrykcyjne niż w przypadku rekordów Guinness’a.

Natomiast 28.10. Kowalski podejmie próbę pobicia rekordu w żonglerce piłką do rugby. W tym przypadku próba pobicia tego rekordu została zgłoszona do Biura Rekordów Guinness’a i przez nie będzie weryfikowana. Data bicia rekordu nie jest przypadkowa. W tym dniu zostanie rozegrany finał trwającego Pucharu Świata w rugby a Dobrosław nie tylko żongluje tą jajowatą piłką ale jest wielkim fanem tej ciągle mało znanej u nas dyscypliny sportu. Relację z całego wydarzenia będzie mozna obejrzeć na Sportowy Wałbrzych TV.

Próby pobicia wszytkich rekordów będą wydarzeniami towarzyszącymi dla turniejów o Puchar Fair Play Powiatu Wałbrzyskiego organizowanych w Starych Bogaczowicach na stadionie miejscowej Unii. 21.10. w rywalizacji zmierzą się zawodnicy z kategorii wiekowej “Orlik” a 28.10. “Młodzik”. A już 7.10. w ramach tej samej imprezy rywalizować będą zawodnicy w kategorii Żak. Dobrosław również będzie obecny w tym dniu, inaugurując działalność swojej nowej marki sportowej FOREVER FOOTBALL fun & sport, która zajmować się będzie organizacją eventów piłkarskich, pokazów, turniejów i obozów a także zaoferuje indywidualne treningi dla młodych adeptów futbolu według nowatorskich rozwiązań dla poprawy techniki piłkarskiej.

Oprócz pokazów żonglerki i piłkarskiego freestyle’u Dobrosław przeprowadzi z zawodnikami – uczestnikami turnieju, pokazowe treningi, gdzie pokaże jak poprzez różne rodzaje żonglerki doskonalić technikę piłkarską. Zostanie zorganizowany także konkurs żonglerki. Warto wspomnieć, że w cyklu zawodów łącznie weźmie udział prawie trzysta dzieci.