Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Udany weekend Dzików w rozgrywkach Polskiej Ligi Curlingu

Drużyna Dolnośląskiego Klubu Curlingowego „Dzik” Świdnica wzięła udział w pierwszej rundzie rozgrywek 3. Polskiej Ligi Curlingu Mężczyzn rozgrywanej na hali Curling Łódź.

  Gorce wygrywają w dziesiątkę

Świdniczanie w składzie: Piotr Dąbrowski (Lead), Jacek Tomaszewski (Second), Łukasz Tomaszek (Vice-Skip) i Bartosz Pietrzak (Skip) wygrali cztery mecze oraz doznali tylko jednej porażki z drużyną Poznańskiego Klubu Curlingowego prowadzoną przez Borysa Jasieckiego, wielokrotnego kapitana reprezentacji Polski, który wraca do gry po dwóch sezonach przerwy.

Uzyskane wyniki pozwoliły popularnym Dzikom na zajęcie drugiego miejsca w tabeli po pierwszej rundzie rozgrywek. Dokończenie ligowych zmagań planowane jest na marzec 2024 roku. Wtedy to świdniczanie będą walczyć o utrzymanie drugiej pozycji, która da im prawo gry w barażach o awans do 2. Ligi.

Przez ten czas nasi curlerzy będą doskonalić swoje umiejętności podczas licznie rozgrywanych turniejów towarzyskich. Niektórzy z nich wezmą również udział w rozgrywkach międzynarodowych.

W konkurencji par mieszanych Marietta Dąbrowska oraz Łukasz Tomaszek zagrają już od najbliższego czwartku w zawodach cyklu World Curling Tour w Łodzi, a Prezes DKC „Dzik” Świdnica Bartosz Łobaza wystąpi w reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy dywizji B rozgrywanych w dniach 18-25 listopada w szkockim Perth.

Ponadto w najbliższy weekend dwie drużyny juniorskie wystąpią w Grand Prix Polski Juniorów Pawłowice 2023.

P