Podgórze wygrywa w Mieroszowie

Osłabiony przeciwnik, dobra gra, wiele okazji bramkowych i hattrick “Neymara” nie wystarczyły na pokonanie KP Podgórze.

Marchewka w Górniku

Od początku meczu obie drużyny rzuciły się do ataku tworząc sytuacje bramkowe. Mimo że Mieroszów stwarzał większe zagrożenie pod bramką rywala to goście w 21 minucie meczu wychodzą na prowadzenie. Dwie minuty później po faulu na “Neymarze” zawodnik Podgórza otrzymuje czerwoną kartkę.

Grając w przewadze próbowaliśmy jak najszybciej doprowadzić do remisu. Choć okazje ku temu były na przerwę schodzimy z wynikiem 0:1. Po wyjściu z szatni w końcu trafiamy do siatki. W 49. minucie Pacześny ładnym uderzeniem doprowadza do wyrównania.

Szybko zdobyta bramka podbudowała zespół KP Mieroszów. Kilka minut po wyrównaniu sędzia dostrzega zagranie piłki ręką w polu karnym. Szybko wskazuje na jedenasty metr. Pewnie wykonany rzut karny wyprowadza gospodarzy na prowadzenie. Wydawało się że grający w osłabieniu wałbrzyszanie, nie będą w stanie odpowiedzieć na prowadzenie drużyny z Mieroszowa. Jednak już 4 minuty po stracie gola Podgórze wyrównuje stan meczu. Szokiem dla miejscowych fanów było kolejne trafienie. Goście potrzebowali zaledwie 120 sekund by raz jeszcze cieszyć się z prowadzenia.

W Mieroszowie nikt jednak broni nie złożył i w 72 minucie Namlik wychodząc sam na sam z bramkarzem, po raz trzeci pokonuje golkipera wałbrzyskiej drużyny. Wyglądało na to, że miejscowy zespół wreszcie przejmie kontrolę nad spotkaniem. Nieoczekiwanie w 79 minucie strzał z dystansu zaskakuje bramkarza gospodarzy. Po niefortunnej interwencji piłka wpada do siatki i Podgórze wróciło do domu z kompletem punktów.

KP Mieroszów – Podgórze Wałbrzych 3:4