Podgórze wygrywa w Mieroszowie

Osłabiony przeciwnik, dobra gra, wiele okazji bramkowych i hattrick “Neymara” nie wystarczyły na pokonanie KP Podgórze.

Dobry początek grupy U12

Od początku meczu obie drużyny rzuciły się do ataku tworząc sytuacje bramkowe. Mimo że Mieroszów stwarzał większe zagrożenie pod bramką rywala to goście w 21 minucie meczu wychodzą na prowadzenie. Dwie minuty później po faulu na “Neymarze” zawodnik Podgórza otrzymuje czerwoną kartkę.

Grając w przewadze próbowaliśmy jak najszybciej doprowadzić do remisu. Choć okazje ku temu były na przerwę schodzimy z wynikiem 0:1. Po wyjściu z szatni w końcu trafiamy do siatki. W 49. minucie Pacześny ładnym uderzeniem doprowadza do wyrównania.

Szybko zdobyta bramka podbudowała zespół KP Mieroszów. Kilka minut po wyrównaniu sędzia dostrzega zagranie piłki ręką w polu karnym. Szybko wskazuje na jedenasty metr. Pewnie wykonany rzut karny wyprowadza gospodarzy na prowadzenie. Wydawało się że grający w osłabieniu wałbrzyszanie, nie będą w stanie odpowiedzieć na prowadzenie drużyny z Mieroszowa. Jednak już 4 minuty po stracie gola Podgórze wyrównuje stan meczu. Szokiem dla miejscowych fanów było kolejne trafienie. Goście potrzebowali zaledwie 120 sekund by raz jeszcze cieszyć się z prowadzenia.

W Mieroszowie nikt jednak broni nie złożył i w 72 minucie Namlik wychodząc sam na sam z bramkarzem, po raz trzeci pokonuje golkipera wałbrzyskiej drużyny. Wyglądało na to, że miejscowy zespół wreszcie przejmie kontrolę nad spotkaniem. Nieoczekiwanie w 79 minucie strzał z dystansu zaskakuje bramkarza gospodarzy. Po niefortunnej interwencji piłka wpada do siatki i Podgórze wróciło do domu z kompletem punktów.

KP Mieroszów – Podgórze Wałbrzych 3:4