Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Wojtek poza Górnikiem

Rozstania bywają trudne. Szczególnie z osobami, którym sporo się zawdzięcza. Górnik Nowe Miasto z Wojtkiem Błażyńskim związany był pasmem sukcesów i przez kilka lat ta współpraca przynosiła wymierne efekty obu stronom.

  Wystartowała długo wyczekiwana Liga NFL Flag Poland

To za kadencji trenera Błażyńskiego wałbrzyszanie awansowali do Ligi Okręgowej. Później z Ligi Okręgowej do 4 Ligi. W tym czasie Górnik Nowe Miasto bił rekordy skuteczności. Zespół mógł pochwalić się wysoką skutecznością, dużą liczbą wygranych spotkań. Poprawiona została organizacja gry.

Wspólny czas w bieżącym sezonie okazał się jednak mniej korzystny. Zaczęły się tarcia i problemy. Drużyna zderzyła się z trudną rzeczywistością 4-ligowych rozgrywek i zaczęto szukać rozwiązania sytuacji. Zarząd klubu po wewnętrznych konsultacjach zdecydował rozstać się z Wojciechem Błażyńskim.

Z dniem 7 listopada zakończyliśmy współpracę z trenerem Wojciechem Błażyńskim. Jesteśmy wdzięczni za jego pracę z naszą drużyną seniorską. Za włożone serducho i poświęcony czas. Trener Błażyński już na zawsze wpisał się na karty historii naszego klubu, odnosząc największy sukces w jego dziejach. Poprowadził drużynę z A klasy do IV ligi. Wprowadził wiele zmian, dzięki którym drużyna rozwijała się i awansowała coraz wyżej. Życzymy powodzenia i samych sukcesów. Mamy nadzieję, że współpraca z innymi drużynami, będzie tak samo owocna, jak z naszą – czytamy w oficjalnym komunikacie.
Jeszcze nie wiadomo kto zostanie nowym trenerem pierwszej drużyny. To melodia niedługiej przyszłości. W trzech ostatnich spotkaniach rundy jesiennej drużynę poprowadzi Sebastian Raciniewski.
P