Miners Wicemistrzem Polski!

Za nami bardzo emocjonujący sezon futbolu amerykańskiego. Zapamiętamy go na dłużej przede wszystkim dzięki Miners Wałbrzych. Drużyna, która przystępowała do rozgrywek w zupełnie nowej aranżacji, rosła z każdym kolejnym występem. Górnicy zatrzymali się dopiero w finale i bez względu na wynik ostatniego meczu, to był wspaniały rok.

Rozdali 10 kompletów medali

Wałbrzyszanie sezon zaczęli od pojedynku z Barbarzyńcami z Koszalina i było to rozpoczęcie z przytupem. Wygrana 35:0 pokazywała wielką moc dlatego z niecierpliwością czekaliśmy na starcie z Watahą Zielona Góra. Faworyt do złota okazał się poza zasięgiem. Porażka 0:26 trochę zaskoczyła, ale jak się później okazało, wynik nie wpłynął na postawę zespołu.

Za to kolejny mecz z Grizzlies Gorzów Wielkopolski zbudował wokół Miners mit drużyny, której żaden niedźwiedź nie zagryzie, wojownik nie powali, młot nie zniszczy. Nasz zespół najpierw w cudowny sposób ograł właśnie Niedźwiedzi z Gorzowa (31:20), później zmiótł z powierzchni ziemi Wojowników z Sieradza (38:12) by w końcu zatrzymać Młoty z Łazisk Górnych (15:6). Trzy wygrane z rzędu dały wałbrzyszanom półfinał.

Mecz w Bielawie z miejscowymi Sowami miał dwa oblicza. Genialne dwie pierwsze kwarty dały gospodarzom prowadzenie 20:0. Tylko, że później Miners włączyli czerwony przycisk jakim wcześniej dysponowali tylko Faceci w Czerni. Nasi mimo, że tego dnia ubrani byli na niebiesko, drugą połowę meczu zagrali już po swojemu. Wygrali mecz 40:20.

W wielkim finale ponownie lepsi byli zielonogórzanie, którym jako jedynej drużynie w sezonie udało się wygrać z Miners Wałbrzych. Gratulujemy naszej drużynie Wicemistrzostwa Polski!