Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Panowie zabawili się z Czarnymi

Za nami świetny mecz Chełmca, który niemalże zmiótł z powierzchni ziemi swojego sobotniego rywala. Czarni przyjechali do Wałbrzycha podbudowani wygraną z Bielawianką, co chcieli skrzętnie wykorzystać w Hali Wałbrzyskich Mistrzów.

  Koszykarze dwukrotnie lepsi od Kotwicy

Problem gości polegał jednak na tym, że nie potrafili usystematyzować swojej gry, poddając się całkowicie rytmowi wałbrzyskich siatkarzy. Podopieczni trenera Jurkoicia pierwszego seta wygrali do 16, drugiego do 15. W trzeciej odsłonie gospodarze popełnili jednak zdecydowanie więcej błędów własnych aniżeli w dwóch poprzednich setach łącznie. Przedłużyło to nam mecz o około 20 minut. W czwartej partii Chełmiec ponownie szybko poradził sobie z rywalem.

Oprócz lekkiego przestoju w trzeciej partii kontrolowaliśmy przebieg zdarzeń na boisku. Statuetkę MVP z rąk Senator RP Agnieszka Kołacz-Leszczyńska otrzymał kapitan naszej drużyny Karol Szczygielski, który oprócz pięciu punktowych bloków zanotował fantastyczną 90% skuteczność w ataku. Brawa jednak należą się całej ekipie a przede wszystkim żywiołowej publiczności, która po raz kolejny wypełniła Hala “Wałbrzyskich Mistrzów”. Razem serwujemy pozytywne emocje!
KPS Chełmiec Wałbrzych – Czarni Rząśnia 3:1 (25:16, 25:15, 22:25, 25:17)
P