Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Wałbrzyszanie wygrali turniej w Legnicy

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zaprezentowali się w miniony piątek podczas XI Turnieju piłki nożnej halowej o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy zorganizowanego pod patronatem ZT NSZZP Legnica. Nasi funkcjonariusze wygrali wszystkie sześć spotkań i ostatecznie zostali zwycięzcami zawodów. Strzelili łącznie 22 bramki, z czego 11 najlepszy strzelec imprezy mł. asp. Błażej Gromniak.

  Górnik Toyota Wałbrzych w ćwierćfinale Mistrzostw Polski!

Zawody rozegrane zostały na hali przy ul. Lotniczej w Legnicy. Rozgrywki, w których udział wzięło siedem zespołów z Dolnego Śląska, rozegrano systemem każdy z każdym. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wygrali wszystkie spotkania.

Najpierw pokonali Komendę Powiatową Policji w Polkowicach 4:1, następnie zwyciężyli z Komendą Powiatową Policji w Górze 3:1, kolejno pokonali Komendę Miejską Policji we Wrocławiu 2:0 oraz Komendę Powiatową Policji w Świdnicy 3:0, a w ostatnich meczach rozgromili ekipę Komendy Powiatowej Policji w Jaworze 5:1 oraz gospodarzy z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy 5:0.

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Rafał Kurpiela z Komendy Powiatowej Policji w Górze, a najlepszym strzelcem grający w barwach Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu Błażej Gromniak – 11 bramek w zawodach.

Klasyfikacja generalna turnieju:

  1. KMP Wałbrzych
  2. KMP Wrocław
  3. KMP Legnica
  4. KPP Góra
  5. KPP Świdnica
  6. KPP Jawor
  7. KPP Polkowice

źródło: KMP Wałbrzych

P