Sportowy Wałbrzych

JEDYNY TAKI PORTAL W MIEŚCIE

Zapraszamy na ferie z Curlingiem

Dolnośląski Klub Curlingowy “Dzik” Świdnica przygotował na ferie specjalną ofertę dla młodzieży pt. „FERIE Z CURLINGIEM”. Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia mogą wziąć udział w zajęciach za jedyne 10zł za półtorej godziny instruktażu i dobrej zabawy. Ta zimowa, zespołowa dyscyplina olimpijska w Polsce uprawiana jest od 20 lat, jednak wciąż jest mało rozpoznawalna, mimo że godzinny instruktaż zazwyczaj wystarczy by rozegrać swój pierwszy mecz, a sama gra dostarcza ogromu pozytywnych emocji. 

  SP 50 Wrocław wygrywa finał dolnośląski

Dolnośląski Klub Curlingowy “Dzik” Świdnica zaprasza dzieci i młodzież na lodowisko, na treningi otwarte w ramach “Ferii z curlingiem”. W każdy wtorek i czwartek w czasie ferii o godzinie 20:00  można poznać zasady tej gry olimpijskiej, którą można oglądać przy okazji Zimowych Igrzysk. Z racji wagi kamienia do curlingu (tj. 20 kg), naszą ofertę kierujemy do dzieci i młodzieży od ok 10 roku życia, ale wiemy, że dla chcącego wiek nie jest przeszkodą i dzieci młodsze również potrafiły odnaleźć się na naszych zajęciach.

Mamy sygnały, że pora naszych treningów w roku szkolnym jest zbyt późna dla dzieci i młodzieży, zatem licząc, że w czasie ferii nie trzeba rano wstawać, chcemy przyjąć wszystkich zainteresowanych, aby spróbowali na żywo gry kamieniami, które często kojarzone są z czajnikami. Pomimo, że w Polsce warunki do uprawiania curlingu są skromne, to w Świdnicy umacnia się dość silny ośrodek skupiony wokół tej dyscypliny. Jak ktoś weźmie udział w 3-4 treningach podczas ferii, to śmiało będzie już mógł brać udział w zawodach i cieszyć się w pełni z gry. Od  maja 2023 prężnie funkcjonuje sekcja juniorska, która nawet jak lodowisko jest zamknięte uczestniczy w zajęciach taktycznych, treningach fizycznych, a jak jest możliwość to spędza czas na wycieczkach po okolicy  opowiada Prezes Bartosz Łobaza, który też trenuje juniorów, a w 2023 reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europu w Curlingu Dywizji C oraz Dywizji B.

Klub ze Świdnicy w zeszłym sezonie zajął 2 miejsce w klubowej klasyfikacji Grand Prix Polski Juniorów w Curlingu. W tym roku jednej z turniejów GPPJ dla juniorów odbędzie się również w Świdnicy, w ramach 3. Świdnickiego Turnieju Curlingowego, który odbędzie się od 22 do 24 marca 2024.

 

P